#

Giriş:

Son Güncelleme:

Teknoloji

Samsung hayranlar için yeni bir telefon tanıtacak

Galaxy S20 FE yakında resmileşebilir. Samsung, yaptığı duyuru ile Tüm Hayranlar için Unpacked etkinliğinin tarihini açıkladı. Samsung’un Galaxy S20 FE modelini Tüm Hayranlar için Unpacked etkinliğinde tanıtma ihtimali ise oldukça yüksek.

Samsung koronavirüsün vurduğu 2020’ye üç büyük etkinlik sığdırdı. Bunlardan ilki Samsung Galaxy S20, Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra’nın tanıtıldığı Galaxy Unpacked 2020 etkinliğiydi. Samsung ikinci büyük etkinliğini ise geride bıraktığımız ağustos ayında gerçekleştirdi ve Samsung Galaxy Note 20 ve Samsung Galaxy Note 20 Ultra’yı tanıttı. Güney Koreli firma, 1 Eylül’de ise katlanabilir akıllı telefon Galaxy Z Fold 2 için Galaxy Unpacked Part 2 adında bir etkinlik daha düzenledi. Samsung’un 2020 içinde düzenleyeceği büyük etkinlikler böylece bitti yorumu yapıldı. Fakat Samsung tarafından yapılan son duyuru, 2020’nin Samsung etkinlikleri adına henüz kapanmadığını gösterdi.

SAMSUNG’TAN TÜM HAYRANLAR İÇİN UNPACKED ETKİNLİĞİ

Samsung, Tüm Hayranlar için Galaxy Unpacked adında yeni bir Unpacked etkinliği daha düzenleyeceğini duyurdu. Samsung’un duyurusuna göre etkinlik 23 Eylül günü TSİ 17:00’da gerçekleşecek. Etkinliğin posterinde farklı renkler kullanan Samsung, hem renkler ile hem de ”Tüm Hayranlar için” sözleriyle bize tek bir telefonu işaret ediyormuş gibi görünüyor; Galaxy S20 FE’yi.

GALAXY S20’NİN RENKLERİ VİDEODA YER ALIYOR

Galaxy S20 FE için yapılan sızıntılar telefonun; lacivert, yeşil, sarı, beyaz, yeşil ve mor renk seçenekleriyle geleceğini ortaya çıkartmıştı. Samsung’un paylaştığı kısa duyuru videosu da bu renklere odaklanıyor. Ayrıca Galaxy S20 FE’nin FE takısı, Fan Edition’ın kısaltılmış hali. Yani telefonun hayranlara özel bir telefon olacağını işaret ediyor. Bu yüzden etkinlikte Galaxy S20 FE’nin tanıtılması neredeyse kesin deniliyor.

UNPACKED ETKİNLİĞİ NASIL İZLENİR?

Unpacked etkinliğini izlemek için yapmanız gerekenler sadece Samsung’un resmi sitesine giriş yapmak veya Samsung YouTube hesabını takip etmek olacak. Etkinlik, önceki Unpacked etkinliklerinde olduğu gibi koronavirüs nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Teknoloji

Telefon emojilerine koronavirüs ayarı

Haber Giriş:

on

ABD’de faaliyet gösteren Unicode Konsorsiyumu, gelecek yıl kullanıma girecek 200’den fazla emojinin piyasaya sürüldüğünü açıkladı.

Emoji standartlarını denetleyen ve yeni sürümlerden sorumlu olan kar amacı gütmeyen Unicode Konsorsiyumu, 2021’de kullanıma sunulacak olan ve 200’den fazla yeni emojiyi piyasaya sürdüğünü açıkladı. Konsorsiyum daha önce Nisan ayında salgın nedeniyle 2022’ye kadar yeni emoji olmayacağını duyurmuştu. Salgın sırasında ihtiyaç duyulan duygulardan yola çıkarak hazırlanan yeni emojilerden başlıcaları, etrafına bandaj sarılmış bir kalp ve yoruma bağlı olarak mide ekşimesi veya kalp kırıklığını ifade edebilen alevler içinde kalp yer alıyor.

EMOJİLERE KORONAVİRÜS DÜZENLEMESİ

Ocak ile Ekim 2021 arasında akıllı telefonlara gelecek olan emoji güncellemeleri arasında bulunan diğer yeni emojilerden bazıları ise; bulutlar arasında yüz, öksüren yüz, sakalllı ve saçları uzun yüzler yer alıyor.

Devam Et

Teknoloji

Microsoft’tan Zoom’a rakip yeni özellik

Haber Giriş:

on

Microsoft, yeni Windows 10 sürümlerinde yer alacak Meet Now özelliği ile video konferans uygulaması Zoom’a rakip olmayı hedefliyor.

Meet Now sayesinde Windows kullanıcıları masaüstlerinde bir görüşme için link yarattıktan sonra bu linki istedikleri kişilere göndererek görüşmeye katılmalarını sağlayabilecek.

Özelliği inceleyen teknoloji siteleri, Meet Now’ı kullanmak için herhangi bir hesap açmak gerekmediğini ve Microsoft’un yeni özelliğinin bu sayede yaygın bir şekilde kullanılabileceğini aktarıyor.

Windows cihazlarda bugüne kadar bir Microsoft ürünüyle görüntülü görüşme yapmak isteyenlerin Skype veya Microsoft Teams hesabı açması gerekiyordu.

Microsoft bu zorunluluğu ortadan kaldırarak daha fazla kişinin Microsoft ürünleri üzerinden görüşme yapmasını hedefliyor.

Henüz şirket içinde deneme aşamasında olan bu özelliğin 20211 numaralı geliştirici sürümünde kullanıma açılması bekleniyordu.

Fakat bu sürümün piyasaya çıkışı, sürümdeki bazı sorunlar nedeniyle ertelendi.

Microsoft da Meet Now’ın ne zaman kullanıma geçeceğiyle ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Devam Et

Teknoloji

Yandex, Türkiye ofisini kapatma kararı aldı

Haber Giriş:

on

Rusya merkezli internet arama motoru Yandex, Türkiye ofisini kapatma kararı aldı. Şirketin ekim ayı itibariyle Türkiye’deki ofisini kapatacağı öğrenilirken, Türkiye’deki hizmetlerin devam edeceği, yönetim işlerinin Rusya’daki ofisten yürütüleceği belirtildi.

Marketing Türkiye’nin haberine göre; 1997 yılında kurulan köklü şirket, Türkiye ofisini ekim ayı itibarıyla kapatacak.

Arama motoru ve internet tarayıcısı olarak kullanılan Yandex, Türkiye’de e-ticaret ve navigasyon alanındaki operasyonlarıyla da dikkat çekiyordu. Şirket, Türkiye’deki ofisini kapatıyor olsa da Türkiye’de hizmet vermeye devam edecek. Ancak bundan sonra Yandex’in Türkiye’deki operasyonları, Türkiye yerine Rusya’da bulunan ofisten yürütülecek.

Edinilen bilgilere göre, Yandex’in Türkiye’deki ofisini kapatmasının nedeni, pandemi nedeniyle düşen gelirler. Şirketin Türkiye’deki gelirlerinin iyi olduğu ancak global tedbirler kapsamında böyle bir kararın alındığı ifade ediliyor. Yandex’in Türkiye ofisindeki çalışanlar, ekim ayının gelmesiyle birlikte görevlerini noktalamış olacaklar.

Devam Et

Trend