#

Giriş:

Son Güncelleme:

Spor

Sinan Bür: “Bursaspor’u bu duruma yöneticiler getirdi”

Bursaspor’un sembol olmuş duayen isimlerinden Kaptan Sinan Bür Line TV mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu. Bür, Bursaspor’un şu anki durumunu eski yöneticilerin basiretsizliğine bağlarken, genç futbolcular için camiadan sabır istedi.

“Çöküşün sebebi eski yöneticiler”

Sinan Bür, “Rahmetli İbrahim Yazıcı’dan sonraki dönemlerde gelen yöneticiler Bursaspor’u eritti. Yavaş yavaş hem mali, hem kadro açısından büyük hatalar yaptılar gelen yöneticiler. Ben ona bağlıyorum. Yöneticilerin basiretsizliği, iş bilmezliği ve Bursaspor’u menfaatlerine ortak etmeleri sayesinde bugün çok üzücü durumun ortasındayız. Bursaspor’a yakışmayan, Bursa’ya yakışmayan bir durum. Bakıyorsunuz borç acayip rakamlara ulaşmış. Hiçbir idareci bu işi tek başına çözemez. Bursa’nın ayağa kalkması lazım. Bu durum hakikaten bizi çok üzüyor, çok sıkıntı çekiyoruz. Bursa’da futbolcu var, futbolcu yetişiyor. Dışarıdan gelen oyuncuları iyi seçememe, etüt edememe ve paraların boşa harcanması bu durumun asıl sebebidir. İbrahim Yazıcı’dan sonra gelen yöneticilerin %90’ı Bursaspor’a zarar verdi. Açık seçik durum budur.” dedi

“Genç futbolculara güvenelim”

Bundan sonraki süreç hakında da görüşlerini dile getiren Sinan Bür, “Bursalı çocukları teknik ekipte görevin başına getirdiler. İsmail Ertekin bizim kardeşimiz, futbolculuğunda bizim yanımızdaydı, antrenörlüğünde de bizim katkımız oldu. Tahsin Tam’da bizim bünyemizden yetişen bir kardeşimiz. Başarılı bir çizgisi oldu onunda. Transfer tahtasını açmak gerekir ama açamazsan da kendi gençlerinle bir maceraya gireceksin, bir savaşa çıkacaksın. Bunu biz Bursa olarak başarırız ama sabır lazım. Taraftar, Bursa kamuoyu, herkes sabır edecek bizim çocuklarla biz bu işi çözeriz buna inancımız tam.” dedi

Bursa

“İsmail Ertekin ve Tahsin Tam’a güvenelim”

Bursaspor’un eski futbolcusu aynı zamanda Bursaspor Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Ahmet Suphi Evke Line TV mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş:

on

Bursaspor Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Ahmet Suphi Evke, Bursaspor’un şu anki durumunu eski yöneticilerin yetersizliğine bağlarken, Sportif Direktör İsmail Ertekin ve Teknik Direktör Tahsin Tam için destek istedi.

“Yönetimsel hatalardan dolayı buralardayız”

Evke; “Allah rahmet eylesin Başkan İbrahim Yazıcı döneminden sonra her yıl giderek değer kaybeden bir takım yapısı, hatalı transferler, organizasyon bozuklukları, bütçeden açılan büyük boşluklar sonucu bu duruma gelindi. Sporcu alışverişlerini doğru yapmadığın anda zaten değer kaybediyorsun. Sadece Türkiye Futbol Federasyonu ve televizyon gelirleriyle yürüyebilmek mümkün değil. Daha çok yönetimsel hatalarla dolu yıllar geçirdik” dedi.

“İsmail Ertekin ve Tahsin Tam hocalarımıza güvenelim”

Bundan sonraki süreç hakkında da görüşlerini dile getiren Evke; “Benim her zaman bir iddiam vardır. Bursaspor genç takımından yetişen orta sınıf oyuncu bile 2. Lig’de üst sınıf oyuncusu olarak oynar. Benim iddiam bu. Çünkü bizim bu oyuncularımızı hocalarımız çok iyi yetiştiriyor alt yapıda, tesislerimiz çok güzel. Biz Bursaspor olarak A takımı seviyesine kadar her şeyi doğru yapıyoruz ama ondan sonra bir takım yönetimsel sıkıntılar yaşanıyor. Tabii Bursaspor Kulübü Başkanı olmak, yöneticisi olmak popüler bir durum. İnsanların hoşuna gidiyor ama bu işin altından kalkıp kalkamayacakları konusunda hep bir kafamızda endişeler var. O yüzdende ben bu kadronun yeterli olabileceğini düşünüyorum ama doğru bir yapılanmayla. İsmail Ertekin ve Tahsin Tam hocamız zaten bu ligi çok iyi bilen bir hoca. Bizimde desteğimizle inşallah daha doğru bir yola girilip başarılı olunur ve iyi bir sezon geçiririz ümidi içerisindeyim” dedi.

Devam Et

İnegöl

İnegöl Belediyespor bisiklette de iddialı

İnegöl Belediye Spor Kulübü bünyesinde bulunan DOSTUM Bisiklet Takımı, katıldığı müsabakalarda aldığı derecelerle adından söz ettiriyor.

Haber Giriş:

on

Bünyesinde yer alan tüm branşlarda iddialı performanslar ortaya koyan ve adından söz ettiren İnegöl Belediye Spor Kulübü, bisiklette de aldığı dereceler ve ortaya koyduğu başarılarla göz dolduruyor.

Son olarak Malatya’da düzenlenen Uluslararası Akçadağ Levent Vadisi MTB CUP Yarışında, DOSTUM bisiklet takımı Genç Kızlar kategorisinde yarışan Aydan Güleç 1’inci olurken, U17 kategorisinde mücadele eden Furkan Çamlıdere ise 3’üncü olarak yarışmayı tamamladı.

Devam Et

İnegöl

Milli Takımı İnegöllü sporcular temsil edecek

Gösterdikleri başarılarla göz kamaştıran İnegöl Belediyesi DOSTUM Oryantiring Sporcuları, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında ülkemizi temsil edecek.

Haber Giriş:

on

Oryantiring branşında her müsabakada adından söz ettiren İnegöl Belediyesi DOSTUM Oryantiring Takımı sporcuları, milli formayla ülkemizi temsil edecek. Sezon boyunca katıldıkları yarışmalarda sergiledikleri performansla dikkat çeken İnegöllü sporcular, milli takım kamplarına davet edilmişti. Burada da başarıları tescillenen İnegöl Belediyesi DOSTUM sporcuları, Temmuz ayında yapılacak Dünya Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonasında ay yıldızlı formayı taşıyacak.

4 SPORCU MİLLİ TAKIMDA

1-4 Temmuz 2022 tarihlerinde Macaristan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında, Milli Takıma seçilen sporcularımız; Aleyna Minden, Azra Coşkun ve Nehir Karakoçak ülkemizi temsil edecekler. 9-16 Temmuz tarihlerinde Portekiz’de gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonasında ise Milli Takıma seçilen sporcumuz Semanur Özdemir ülkemizi temsil edecek.

Devam Et

Trend