#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bilecik

Sosyal mesafe ihlaline izin yok

SOSYAL MESAFE

Bilecik’in Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Korona virüs (Covit-19) tedbirleri kapsamında özellikle ilçe merkezindeki PTT ve banka şubeleri önünde yoğunlaşan vatandaşların sosyal mesafeyi korumaları için yoğun çaba sarf ediyor.

Bozüyük’te hafta başı olması sebebiyle ilçe merkezinde vatandaşlar yoğun bir şekilde PTT ve banka şubelerine akın ederek uzun kuyruklar oluşturuyor. Zaman zaman sosyal mesafenin hiçe sayıldığı anlarda İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri ve bekçiler, kalabalığın olduğu alanlardaki vatandaşlara anonslar aracılığıyla sosyal mesafenin korunması yönünde uyarılarda bulunuyorlar. Belirli aralıklarla kalabalığın yoğun olduğu yerlere gelen ekipler sosyal mesafenin ihlal edilmesine izin vermiyor.

Yorum için tıkla

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın

Bilecik

2. İnönü Muharebesi’nin 100. Yılı

Haber Giriş:

on

2. İnönü Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Bilecik’in Bozüyük ilçesi’nde “’İnönü Savaşları 100. yıl dönümü” konulu panel düzenlendi.

İnönü savaşlarının tüm yönleriyle anlatıldığı panelin moderatörlüğünü milli mücadele araştırmacısı Fuat Serdar Aydın yaptı. Panele 1. Kolordu Komutanı İzzeddin Çalışlar Paşa’nın torunu İzzettin Çalışlar, 4. Kolordu Komutanı Kemalettin Sami Paşa’nın kardeşinin torunu Celal Gökçen ve Milli Savunma Üniversitesi Enstitü Başkanı Dr. Albay Hüsnü Özlü konuşmacı olarak katıldı.

Panele konuşmacı olarak katılan Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu; “Büyük önderin dediği gibi ülkemizin, vatanımızın makus talihinin yenildiği yer İnönü Savaşları laik, demokratik cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk ışığı İnönü Savaşları’nda verilmiştir. O nedenle çok değerlidir” dedi.

Milli Mücadele araştırmacısı Serdar Aydın ise; “Sakarya’daki Büyük Taaruz’dan aşağı kalmayan bir muharebe bu. Hakkını vermediğimizi düşünüyorum ve bundan sonra inşallah hep birlikte devlet, millet, sivil toplum kuruluşları , gönüllüler, akademisyenler, askerler, bürokratlar ve sanayiciler ile birlikte el ele bu açığı kapatacağız” dedi.

1. Kolordu Komutanı İzzeddin Çalışlar Paşa’nın torunu İzzeddin Çalışlar da açıklamalarda bulundu. Çalışlar; “Açıkçası bizim yakın tarihimize baktığımız zaman kahramanların bir çoğu olsa da daha çok Çanakkale öne çıkıyor. Oysaki bu bitmeyen bir mücadelenin sonraki safhalarıdır” dedi.

2. İnönü Zaferi’nin önemine değinen 4. Kolordu Komutanı Kemalettin Sami Paşa’nın kardeşinin torunu olan Celal Gökçen de, “Tabi tarihimizde çok savaşlar ve başarılar var. Bu konuda önde gelen bir ırkız. Topluluğuz ve çok savaşlarımız var ama İnönü Savaşları’nın yerini burada daha fazla idrak ediyoruz. Belki yakın tarihimizi araştırmalarla çok daha iyi tanıyarak bu konulara değer verme şansımız oluyor. Bunların bilinmesinde de fayda görüyorum. Çünkü biz hediye edilmiş bir devletin vatandaşlarıyız” dedi.

 

Devam Et

Bilecik

Bilecik’te Yaşayan Şehir Müzesi dezenfekte edildi

Haber Giriş:

on

Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte edildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, salgınla mücadelede belirlenen kurallar çerçevesinde konuklarını ağırlayan Yaşayan Şehir Müzesinin, her ay ortalama 600 kişi tarafından ziyaret edildiği belirtildi.

Vatandaşların Bilecik Belediyesi rehberleri tarafından ağırlanarak bilgilendirildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yaşayan Şehir Müzesinde gerçekleştirilen dezenfekte çalışması ile vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir şekilde ziyaretlerini gerçekleştirmeleri sağlanıyor.
Müzedeki tüm bölümleri dezenfekte eden Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, bağlı kurum ve tesislerin belirli aralıklarla dezenfekte ediyor.”

Devam Et

Bilecik

Karantina yurdundan kaçarken ayağını kırdı

Haber Giriş:

on

Bilecik’te, Covid-19 testi pozitif çıkan hasta ile temaslı olduğu gerekçesiyle KYK yurduna yerleştirilen ve ismi açıklanmayan kişi, 1’inci kattan inmeye çalışırken düşerek, ayağını kırdı.

Bilecik’te, belirtiler üzerine yapılan Covid-19 testi pozitif çıkan hasta, hastanede tedaviye alındı. İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekibince yapılan çalışmanın ardından temaslı olduğu belirlenen kişiler ise KYK Halime Hatun Öğrenci Yurdu’nda karantinaya alındı. Temaslılardan ismi açıklanmayan kişi, yurdun 1’inci katından aşağı inmeye çalıştığı sırada düştü. Yurt görevlilerinin ihbarıyla gelen sağlık ekibi, temaslı kişiyi ilk müdahale sonrası ambulansla hastaneye kaldırdı. Covid-19 hastası temaslısının düşme sonucu ayağının kırıldığı belirlenirken, tedaviye alındı.

Devam Et

Trend