#

Giriş:

Son Güncelleme:

Spor

Süper Lig maçları saygı duruşuyla başlayacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Covid-19 salgını sebebiyle, başta sağlık çalışanları ve vatandaşları olmak üzere tüm dünyada hayatını kaybeden insanlar ve vefat eden A Milli Takım eski futbolcusu Talat Özkarslı anısına, 12-15 Haziran 2020 tarihleri arasında oynanacak Süper Lig müsabakaları öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını açıkladı.

Federasyondan yapılan açıklama şöyle;

“Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle, başta sağlık çalışanlarımız ve vatandaşlarımız olmak üzere tüm dünyada hayatını kaybeden insanlar ve vefat eden A Milli Takım eski futbolcusu Talat Özkarslı anısına, 12-15 Haziran 2020 tarihleri arasında oynanacak Süper Lig müsabakaları öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak.

Ayrıca dileyen kulüpler müsabakalarda siyah kol bandı takabilecek.”

Galatasaray

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’den harcama limiti ve transfer açıklaması

Haber Giriş:

on

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Türkiye Futbol Federasyonunun Süper Lig’de 2020-2021 sezonu için belirlediği takım harcama limitlerine herkesin uyması gerektiğini söyledi.

Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı kulübün, futbol takımı forma göğüs reklamı için araç kiralama firması SIXT ile Türk Telekom Stadı’nda yaptığı sponsorluk anlaşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bazı kulüplerin harcama limitinin arttırılması konusunda TFF’ye talepte bulunduğu ve Galatasaray ile Trabzonspor’un buna itiraz ettiğine yönelik haberlerin sorulması üzerine Cengiz, şunları kaydetti:

“Biz karşı çıkmadık. Şimdi siz bir kural koyuyorsunuz, otobana da bir hız limiti koyuyorsunuz. Bunu kafanıza göre değiştiremezsiniz. Orada bir limit konmuş. ‘Ben bunu aşarım, cezayı da ödemem.’ diyemezsiniz. Bu kurallara uymak durumundayız. Kurallara uymazsanız kaos ve anarşi olur. Devlet olmanın ana prensibi kurallardır. Mesela Kasımpaşa’nın maddi hatası olmuş, ‘Onu düzeltin’ dedik. ‘Fenerbahçe’nin taleplerini göz önüne alalım, gelecek yıl için düzenleyelim.’ dedik. Ancak şimdi 4 Ağustos’ta transfer dönemi başlamış. Oyun oynanırken bunu değiştirirseniz, ne federasyonun ne de konulan kuralların kıymeti harbiyesi kalır. O zaman ben de istediğim gibi davranırım.”

Galatasaray’ın harcama limitinin 493 milyon lira olduğunu aktaran Cengiz, “Biz de rahat değiliz. O bizim bütçemiz. Biz onun içinden 40-50 milyon lira harcayabiliriz. Ben onu anlamsız harcayamam. Borçsuzluk alıp, lisans alabilmek için sabah akşam mücadele ediyoruz. Futbolculara milyon avrolar ödeyecek halim yok. Siz ‘Hem karnım doysun hem de yemeğim eksilmesin.’ diyeceksiniz. Böyle bir dünya yok. Gelecek yıl biz de o duruma düşebiliriz. Ancak biz cezamız neyse onu çekeriz. Suç cezaya tabidir. ” diye konuştu.

Mustafa Cengiz, önceki yıl Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun kendisine 150 gün hak mahrumiyeti cezası verdiğini hatırlatarak, “Aziz Yıldırım’dan sonra rekor bende sanırım. Ağzımızı açmadık, parayı cebimden ödedim. Cezaya katlanmak da gerektiğinde bir asalettir. Biz gelecek yıl ceza yersek, Allah bizi başkalarının anlaştığı futbolcuyu kandırmaktan korusun. Genç cocuklar, bunlara ben kızmıyorum. Profesyonel olarak düşünürseniz, daha fazla maddi olanak teklif edildiğinde olabilir. Herkesin kişiliği, karakteri çok farklı. Ahmet’i kandıramaz, Mehmet’i kandırabilirsiniz. Gelecek yıl sadece birine değil 5-6 futbolcuya 2-3 kat fazlasını verip, sonra da ‘Bana ceza veremezsin, benim 30 milyon taraftarım var.’ diye üstü örtülü tehdit sallarsam beni suçlayın.” ifadelerini kullandı.

– “Sınır tanımazsan muz cumhuriyeti oluruz”

Mustafa Cengiz, kulüplerin Türkiye Bankalar Birliği ile imzaladığı yapılandırma anlaşmasının eleştirildiğini dile getirerek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sanki devlet gelecek beni yapılandıracak, sonra da el koyacak, kayyum atacak. Yok ya… 5 sene zarar etmiş firmalara kayyum atanmadı. Biz kar ettik. Ben hiçbir kulübümüzün zor duruma düşmesini istemem. Fenerbahçe ile olan bir yarış daha çok gelir getirirdi. Ben bunu isterdim. Beşiktaş da yarışın içinde olsun. Trabzonspor zaten vardı. Ben bundan niye rahatsız olayım. Bir kere hiçbiri bizim düşmanız değil. Ancak ben kuralları çiğnemişsem, bana ceza verin. Şike yapmışsam, bana ceza verin. İki yıldır faaliyet raporlarını veriyoruz, ne çıkacağını biliyoruz. 3-5 milyon yanıldık. Hepsi biliyor. Eğer başkan olarak bilmiyorsam, camiamın beni sorgulaması gerekiyor. Ondan sonra ben yazacağım oraya ‘Sınır tanımayız.’ Sen sınır tanımayan doktor musun? Olmaz, sen sınır tanımalısın. Sınır tanımazsan aşiret oluruz, muz cumhuriyeti oluruz. Eğer haklı talepleri varsa rakiplerimizin, bunun düzeltilmesini isterim.”

– “Önce Galatasaray’a geliler”

Mustafa Cengiz, transfer gündemlerinde olan ancak Fenerbahçe ile anlaşan Mert Hakan Yandaş ile ilgili soru üzerine, “Futbolcular önce Galatasaray’a gelir, Galatasaray ile anlaşamazsa 2-3 kat fiyata başka yere gider. Galatasaray, Türkiye’de futbolun kıblesidir. Önce Galatasaray’a gelirler.” yanıtını verdi.

Cengiz, bu konuyu polemik haline getirmek istemediğini vurgulayarak, “Genç çocuklar, hepsinin yolu açık olsun. Daha fazla teklif gelirse fikri değişebilir. Ancak pandoranın kutusunu açmayalım. Çok utanan insanlar, yüzü kızaranlar olur.” değerlendirmesinde bulundu.

– ” Fatih hocamız sağ olsun, resmi olarak Arda’yı bizden istedi”

Mustafa Cengiz, geçen sezonun devre arasında transferine sıcak bakmadığı Arda Turan’ı geçen hafta kadroya dahil etmeleriyle ilgili, şu görüşlerini aktardı:

“Ben işi ehline bırakırım. O dönem bana Arda Turan ya da teknik heyetten bir başvuru gelmedi. Yani usule uygun değildi. Bana sosyal medyada ya da dolaylı yapılacak bir baskıyı asla kabul etmem. ‘Ya bunu alırsın ya istifa edersin.’ denirse, istifa ederim. Ben Galatasaraylıyım, belli bir kültürümüz var. Emrivakiye gelmememiz gerekiyor. İkincide iş değişti. Sevgili teknik direktörümüz, Fatih hocamız, sağ olsun resmi olarak Arda’yı bizden istedi. Biz de ‘Tamam görüşelim.’ dedik. Arda sağ olsun, ‘Boş mukaveleye imza atarım.’ dedi. Büyük bir incelik yaptık. Ancak bazı futbolcular bizi çok yoruyor. 30’a aşkın futbolcu sağ olsun feragatname imzaladı, 4’ü imzalamadı. Canları sağ olsun, hukuk içinde onlarla da görüşeceğiz. Arda’nın davranışı bu anlamda çok kaliteli. Paranın bozduğunu para ile tamir edersiniz. Tanrı bizi itibardan, onur ve şereften yoksun kılmasın. Biz Galatasaray olarak buna çok dikkat ediyoruz.”

– “Falcao indirim yaptı”

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Kolombiyalı yıldız futbolcuları Radamel Falcao’nun maaşında indirim yaptığı dile getirdi.

Kiralık sözleşmesi sona eren Mario Lemina ile devam etmeyeceklerini anlatan Cengiz, kiralık sözleşmesi biten Jean Michael Seri’yi ise kadroda tutmak istediklerini vurgulayarak, “Lemina kardeşimiz bize hizmet verdi. Biz teknik ekibe bakarız. Teknik ekibimizin planları içinde yok. Seri’yi düşünüyoruz. Falcao da devam edecek. Falcao maaşında indirim yaptı.” değerlendirmesini yaptı.

Transfer konusunda taraftarlardan sabırlı olmalarını isteyen Mustafa Cengiz, “Transfer 4 Ekim’e kadar devam ediyor. Biz limitlerimiz içinde kurallara ve yasalara uygun olarak her türlü transferi, gerek satış anlamında gerek alış anlamında yaparız. Önceliğimiz Galatasaray’ın hem sportif hem de mali çıkarları. Bu iki kıstas bizim için çok önemli.” diye konuştu.

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ise Mert Hakan Yandaş konusunda, “Bugüne kadar söz verip de yerine getirmediğim hiçbir şey yoktur. Doktorlarına dahi, ‘Galatasaray formasını giydiğim zaman sana saat alacağım.’ diyen bazı arkadaşlar var. Birçok futbolcuyla çok detaylı yazışmalarımız var ama hiçbirini vermem.” açıklamasında bulundu.

Devam Et

Bursaspor

Bursaspor top başı yapıyor

Haber Giriş:

on

Bursaspor, 12 Ağustos Çarşamba günü akşam saatlerinde Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde yapacağı ilk antrenmanla yeni sezon çalışmalarına başlayacak.

4 Kaleci ve 40 Oyuncudan oluşan kamp kadrosu şu şekilde;

 1. ATABERK DADAKDENİZ
 2. DENİZ AYDIN
 3. CANBERK YURDAKUL
 4. AHMET ÇAĞRI GÜNEY
 5. İSMAİL ÇOKÇALIŞ
 6. CÜNEYT KÖZ
 7. KADİR ARSLAN
 8. MUSTAFA ÇALIŞKAN
 9. NUMAN BAYRAK
 10. SEDAT DURSUN
 11. ERTUĞRUL KURTULUŞ
 12. ENES KAYAR
 13. ANIL KARAER
 14. RÜŞTÜ HANLI
 15. FURKAN EMRE ÜNVER
 16. KEREM KÖK
 17. KEREM CAN AKYÜZ
 18. ONUR ATASAYAR
 19. ABDULLAH TAZGEL
 20. AHMET FURKAN ÖZCAN
 21. BURAK ALTIPARMAK
 22. RECEP AYDIN
 23. ÖMER TURAN GÖRGEÇ
 24. BERK AKGÖNÜL
 25. SEBAHATTİN MUSLU
 26. RAMAZAN KESKİN
 27. EMİRHAN AYDOĞAN
 28. OZAN İSMAİL KOÇ
 29. TUĞBEY AKGÜN
 30. BİLAL GÜNEY
 31. SERDAR ÖZKAN
 32. ÇAĞATAY YILMAZ
 33. BATUHAN TOYGAR
 34. BURAK KAPACAK
 35. EREN GÜLER
 36. TAYFUN BEBEK
 37. BÜNYAMİN YAVAŞOĞLU
 38. VEFA TEMEL
 39. ZEYNULLAH TÜRKAY
 40. ÖZER HURMACI
 41. KUBİLAY KANATSIZKUŞ
 42. ALİ AKMAN
 43. BATUHAN KÖR
 44. BERAT ALTINDİŞ

Devam Et

Galatasaray

Galatasaray’ın yeni forma sponsoru SIXT oldu

Haber Giriş:

on

Galatasaray Kulübü, futbol takımının forma göğüs reklamı için araç kiralama firması SIXT ile 2 yıllık anlaşma sponsorluk anlaşması yaptı

Türk Telekom Stadı’nda gerçekleştirilen anlaşmanın imza törenine, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, ikinci başkan Abdurrahim Albayrak, başkan yardımcısı Yusuf Günay ve yönetim kurulu üyesi Dorukhan Acar,  SIXT Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Cem Hancan, yönetim kurulu üyesi Müge Çetin ile genel müdürü Murat Timur katıldı.

Mustafa Cengiz, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle bütün dünyanın zor bir dönemden geçtiğini ve kulüplerin de bundan etkilendiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Kulüplerimiz maalesef pandemi döneminde seyircisiz oynadı, sponsorluk gelirleri ve taraftar desteği açısından zor duruma düştü. Bu zor durum Galatasaray’ımızın marka değerinin ne kadar büyük olduğunu gösterdi. Dünyanın en büyük taşıt kiralama şirketlerinden olan SIXT bize müthiş bir teklifle geldi. İki yılda 40 milyon lirayı aşkın bir tutar ile göğüs sponsorumuz oldu. Bunun kardeş kuruluşu olan Magdeburger de 18 milyon lirayla sırt sponsoru oldu. Yaklaşık 60 milyon liralık bir olanak sağlandı. Galatasaray ve Türk futbolu adına bu örnek davranıştan dolayı SIXT’e ayrıca teşekkür ediyorum. Bu zorlu koşullarda bize sponsor olarak geleceğe olan güveni gösterdi.”

Özgür Cem Hancan da dünyanın zor bir süreçten geçtiğini vurgulayarak, “Uluslararası platformda kendini çok seçkin bir şekilde kanıtlamış, dünyanın ve Türkiye’nin en nadide kulüplerinden biri olan Galatasaray ile yine dünyanın en büyük otomobil kiralama şirketlerinden olan SIXT arasında çok güzel bir anlaşmaya imza atmış bulunuyoruz. Galatasaray bugün sadece Avrupa’da 7 milyondan fazla taraftarı olan, dünyada milyonlarca taraftarı olan çok değerli bir kulüp. Biz bu kulübün sponsoru olmaktan çok gurur duyuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Devam Et

Trend