#

Giriş:

Son Güncelleme:

Ak Parti

Tamer Akkal AK Parti’ye geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Tamer Akkal, AK Parti’ye geçiyor. Akkal’a rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan takacak

İYİ Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, partisinden istifasına gerekçe olarak İYİ Parti’nin CHP ile yaptığı işbirliğini ve HDP’nin üç büyük ilde aday çıkarmama kararını göstermişti.

Haberin Devamı

Ak Parti

İznik Ayasofya Camii müze olsun önerisine kınama

Haber Giriş:

on

AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Bursa Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Sözcüsü Osman Ayradilli’nin İznik’teki Ayasofya Camii’nin müze olması önerisini eleştirdi.

İznik Ayasofya Camii önünde açıklamalarda bulunan Ödünç, geçen perşembe günü Ayradilli tarafından sarf edilen sözleri kınamanın yetmeyeceğini söyledi.

Konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin de gündemine taşıyacağını ifade eden Ödünç, “Payitaht Bursa’mızın, Osmanlı’nın baş tacı, İslam’ın nurlu sancağının gölgesinde kılıç hakkı ile alınan İznik’e dair gerçekleştirilen bu hayasızca çıkış ve ibadethanemizi para kazanmak için terk ederek müzeye çevirme teklifi sadece bir skandal değil, aynı zamanda ayrımcılıktır.” dedi.

Ayradilli’nin, “İbadetten çok daha fazla bir şekilde İznik’in turizmini kalkındırmak amacıyla artık başka camilerde ibadet olup orayı sadece müze olarak kullanılmasında bir de yarar vardır’ dediğini ve bu cümlelerinden ötürü CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na da bir çift sözü olduğunu belirten Ödünç, şunları söyledi:

“Bursa’yı yönetmeye talip olan ve Bursa seçmeninden tokat yiyen CHP’nin içerisinde bu zihniyetler var olduğu sürece, siz nasıl bu milletle barışacaksınız! Nasıl bu milleti yöneteceğinizi düşünebileceksiniz! Sayın Kılıçdaroğlu dinimize, ibadethanelerimize dil uzatan ve millet ile ayrı dili konuşan Osman Ayradilli gibi büyükşehir meclis üyeleri ile nasıl bu milletin ve Bursa’nın yüzüne bakacaksınız! CHP bu hususta ne yapar bilinmez ama biz gereği için Türkiye Büyük Meclisi’mizde ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’mizde tüm adımları atacağız.”

CHP Grup Sözcüsü Osman Ayradilli, Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, “İznik konsülünün toplandığı çok değerli bir mekan olan İznik Ayasofya Cami ibadetten çok İznik turizmine hizmet etmelidir. Turizme kazandırmak için ibadetler başka camilerde yerine getirilirken, müze olarak buranın tekrar kullanıma açılması gerekiyor. Rahmetli Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Fatih Sultan Mehmet Vakfına tapusu çıkarılan Ayasofya açılıyorsa, İznik Ayasofya küçük bir yer. İznik turizmini canlandırmak için tekrar müze olmalı” ifadelerini kullanmıştı.

Devam Et

Ak Parti

Ömer Çelik’ten Yunanistan’a sert tepki

Haber Giriş:

on

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Yunan faşistlerini cesaretlendiren siyasileri kınıyoruz. Bayrağımızı yakan faşistler, dün Ayasofya Camii’nde, bayrağımızın gölgesindeki milletimizin mesajını iyi anlamalıdır” dedi.

AK Partili Çelik, Twitter’daki hesabından, Yunanistan’da Türk bayrağının yakılmasına tepki gösterdi. Çelik, Yunanistan’ı şiddetle kınadıklarını belirterek, “Ayasofya Camii’nin açılmasını güya protesto etmeye çalışan Yunan faşistlerini cesaretlendiren siyasileri kınıyoruz. Kafası Bizans hayalleriyle dolu dar görüşlü Yunan siyasiler kendi toplumlarını zehirliyorlar. Kendilerini Bizans’ta zanneden bu hayalperestler Ayasofya Camii’nin dünkü mesajını er ya da geç anlamaya mecburdurlar” dedi.

‘MİLLETİMİZİN MESAJINI İYİ ANLAMALILAR’

Dün, kendi bayraklarının yanına Bizans bayrağı asıp yas ilan edenlerin Türk bayrağına saygısızlık yapamayacağını belirten Çelik, “Bayrağımızı yakan faşistler, dün Ayasofya Camii’nde, bayrağımızın gölgesindeki milletimizin mesajını iyi anlamalıdır. Bayrağımıza dün eşlik eden sancaklar ve Ayasofya Camii’nde verilen mesajlar hafızamızın sadece tarihe değil geleceğe ait olduğunu da gösterdi. Ayasofya Camii tüm insanlığın ortak değeri olarak herkese açıktır. Bayrağımızın ve sancakların dediği gibi, orası Ayasofya Camii’dir” diye konuştu.

Devam Et

Ak Parti

AK Parti’den sosyal medya açıklaması

Haber Giriş:

on

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: MHP ile birlikte çalıştığımız bu düzenleme çok önemli. Bütün kamuoyunu yakından ilgilendiriyor. Sosyal medya ile ilgili sosyal ağ düzenleyici şirketler yurt dışında. Bizim yaptığımız düzenleme ile bu şirketlere sorumluluk getiriyoruz.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: Bu teklifle yeni bir sosyal ağ sağlayıcı tanımını getiriyoruz. Düzenleme ile sosyal ağ sağlayıcılarının Türkiye’de bir temsilcilik oluşturulmasını sağlıyoruz. Bu temsilciliğe de sorumluluklar getiriyoruz. Temsilcilik kurmayanlara yaptırımlar getiriyoruz ve para cezası verilecek. Teklifi MHP ile ortak imza ile sunacağız.

Sosyal medya düzenlemesine ilişkin açıklama yapılıyor

Sosyal medya düzenlemesine ilişkin açıklama yapılıyor

Line TV paylaştı: 21 Temmuz 2020 Salı

Devam Et

Trend