#

Giriş:

Son Güncelleme:

Magazin

Ünlü oyunculardan genç oyuncu adaylarına eleştiri

Oyuncular Erkan Petekkaya ve Levent Ülgen, kısa yoldan ünlü olmak isteyen gençleri eleştirdi. Petekkaya, “İnsanın bir yeteneği vara onu cilalayıp, parlatabilir ve istediği yere gelebilir. Bu şekilde yapmazlarsa da ünlü olmak kolay ama onu korumak çok zor” derken Ülgen ise, “Bir şeyin çırağı olmadan ustası olunmaz. Öyle kolay yoldan ünlü olmak yok” dedi.

Yönetmenliğini İhsan Taş’ın, yapımcılığını Okan Karacan’ın, başrollerini ise Erkan Petekkaya, Levent Ülgen’in yer aldığı yeni bir sinema filminin çekimleri Çanakkale’de sürerken ünlü oyuncular filme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Filmin absürt komedi tarzında olduğunu kaydeden Petekkaya, “Çok sevdiğim bir tür. Beni yanlış anladılar ve yıllardır bana dram oynatıyorlar. Filmde çok keyifli bir rolüm var. ‘Kadırgalı’ diye bilinen bir mafya babasını oynuyorum. Aktör olmak isteyen bir mafya babası bu” dedi.

“Ünlü olmak kolay ama onu korumak çok zor”

Kolay yoldan ünlü olmak isteyenlere yönelik eleştirilerde bulunan Erkan Petekkaya, “Bu iş Allah vergisi bir yetenek. Ama bunu da çalışarak geliştirmek gerekir. Eskiden mankenden oyuncu olur mu diye bir tartışma vardı ya, ben olur diyordum. Bütün oyuncu arkadaşlarım da bana kızardı. Ama bir deneyim, çıraklıktan bir gelme, iyi gözlem, iyi çalışma gerekiyor. Eğer öyle olmazsa mümkün değil bu iş. İnsanın bir yeteneği vara onu cilalayıp, parlatabilir ve istediği yere gelebilir. Bu şekilde yapmazlarsa da ünlü olmak kolay ama onu korumak çok zor” diye konuştu.

“Bir şeyin çırağı olmadan ustası olunmaz”

Çekimi devam eden filmin çok keyifli olduğunu kaydeden ünlü oyuncu Levent Ülgen de yaptığı açıklamada, kolay yoldan şöhret olmanın mümkün olmadığını kaydetti.

Son dönemde sosyal medya üzerinden kısa sürede ve farklı yollarla ünlü olmak isteyenlere yönelik konuşan Levent Ülgen ise, “ Bir şeyin çırağı olmadan ustası olunmaz. Eğer bir şey istiyorlarsa gerçekten emek vermek, çalışmak zorundalar. Öyle kolay yoldan ünlü olmak yok. Heves güzeldir ama o hevesi değerlendirmek, çalışmak ve beslemek gerekir. Sadece hevesle olmaz bu işler. Bir şeye emek vermeden onu elde etmek mümkün değil. Eğer bu işi istiyorlarsa bunun yapılması gereken mecburi adımları var. Kendini geliştirmek zorunda, çalışmak zorunda, eğitim almak zorunda. Durduk yere ünlü olmak kolay bir iş değil. Mesela Genco Erkal 82 yaşında ve 60 yıldır bu işi yapıyor, hala sahnede. Eğer bu işi yapacaksanız bu şekilde yapın. Dört günde meşhur olursunuz, beşinci gün biter. Hiçbir yerde adınız geçmez. Genco abi, Rutkay abi gibi ismini sayamayacağım kadar çok oyuncu var böyle. Olacaksanız böyle olun” dedi.

Magazin

Örümcek Adam’dan hayranlarını üzen haber

Ünlü oyuncu Tom Holland yaptığı paylaşımda akıl sağlığına zarar verdiği gerekçesiyle sosyal medya kullanımına ara verdiğini duyurdu.

Haber Giriş:

on

Örümcek Adam’daki rolü ile ün kazanan 26 yaşındaki İngiliz oyuncu Tom Holland sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla hayranlarını üzdü.

Instagram’da 67.7 milyon takipçisi bulunan Holland, akıl sağlığına zarar verdiğini söyleyerek sosyal medya kullanımına ara verdiğini açıkladı. Cumartesi günü Instagram hesabından paylaşım yapan Holland, “Instagram’ı ve Twitter’ı aşırı uyarıcı ve bunaltıcı buluyorum. İnternette kendim hakkında bir şeyler okuduğumda bunlara kendimi kaptırıyorum. Sonuç olarak bu da mental sağlığım için çok zararlı. Bu nedenle geri adım atıp uygulamayı silmeye karar verdim” ifadelerini kullandı. Holland’ın 18 milyondan fazla izlenen açıklaması, 6 milyondan fazla da beğeni aldı.

Devam Et

Gündem

Zeytinli Rock Festivali yasaklandı

Balıkesir Burhaniye’de 7. kez gerçekleşecek olan Zeytinli Rock Festivali’ne Burhaniye Kaymakamlığı izin vermedi. Organizasyon şirketine gönderilen resmi yazıda, daha önceki festivallerde yaşanan güvenlik ve asayiş sorununa dikkat çekildi.

Haber Giriş:

on

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan ve biletleri günler öncesinden satışa çıkan Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzasıyla yayınlanan yasak kararında, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir” ifadeleri kullanıldı.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, etkinliği düzenleyecek olan Milyon Yapım Organizasyon Şirketi’nin başvurusuna şu yanıtı verdi:

“İlgi dilekçeniz incelenmiş olup Milyon Yapım Organizasyon Firması olarak 17­21 Ağustos tarihlerinde İlçemiz Ali Çetinkaya Mahallesi 2554. Caddesi No: 41 adresinde bulunan alanda düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Festivali talebiniz, daha önceki yıllarda yakın bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock festivallerinde yaşanan güvenlik, asayiş, trafik, çevre sorunları, ortaya çıkan bu tür istenmeyen durumlar dolayısıyla vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir. Bilgilerinize rica ederim.”

Müzik grupları ve sanatçılardan, yasak kararına tepki geldi:

Mor ve Ötesi: Bu ülkenin fikri hür vicdanı hür gençleri, dünyadaki bütün akranlarının sahip olduğu her şeye fazlasıyla layıktır. bu yaz, yasakçılığın son yazıdır. birlikte şarkılar söyleye söyleye bu deli gömleğini yırtıp atacağız. müzik yasaklanamaz. #zeytinlirockfestivali

Redd: Müziğe uygulanan tüm yasakları, gericiliği, bağnazlığı, sığındığı çapsız bahaneleri, büründüğü takiyeciliği her daim Reddettik! ve devam edeceğiz. 20 yıldır gençliğimize gölge etmiş, bu “kötü, vasat” zihniyet yakında son bulacak. O gün daha büyük festivaller yapacağız.

Moğollar: Engellenmeye çalışılan bir festival değil, memleket gençliğinin özgürlüğü ve tercih hakkıdır. O zaman bugün daha yüksek sesle; Bİ’ ŞEY YAPMALI!

Ceylan Ertem: #FestivalimeDokunma. Ona dokunma, buna dokunma diye diye ömrümüz geçiyor. Gerçekten içler acısı…

Devam Et

Magazin

Meryem Uzerli’den milyon dolarlık fotoğraf kareleri

Geçtiğimiz aylarda bir Rus kozmetik firmasının yüzü olan ünlü oyuncu Meryem Uzerli, reklam çekimi için Dubai’de objektiflere poz verdi. Oyuncunun reklam anlaşmasından 1 milyon dolar kazandığı iddia edildi.

Haber Giriş:

on

Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı “Hürrem Sultan” karakteriyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu Meryem Uzerli, Rus kozmetik firması Faberlic ile geçtiğimiz Şubat ayında vardığı anlaşma ile gündemde. Diziden sonra ünü başta Orta Doğu olmak üzere dünyaya yayılan Uzerli, şirketin reklam filmi için Dubai’de objektiflere poz verdi. Uzerli, büyük ilgi çeken reklam karelerini sosyal medya hesabından hayranlarıyla paylaşırken, reklamdan 1 milyon dolar kazandığı iddia edildi.

Devam Et

Trend