Giriş:

Son Güncelleme:

Teknoloji

Web Hosting Kullanıcılarına Tavsiyeler

Web hosting hizmeti alacak olanlar için, çeşitli sistem ve alt yapılar bulunuyor.

hizhosting.com genel müdürü Caner Çakı, her kullanıcıya göre bir hosting paketi olduğunu ve bu alt yapı ve paketlerin ihtiyaca göre tercih edilmesi gerektiğini ifade etti.
Çakı, “Hosting, bir web sitesinin üstünde barındırılan ve yayına geçmesini sağlayan platformdur, web sitesini oluşturmadan önce bir hosting paketi satın almanız gerekmektedir.

Blog sayfaları için uygun alt yapıyı barındıran bir paket
WordPress Hosting: Kişisel veya blog tarzı bir site açmak istiyorsanız WordPress alt yapısı size uygun olacaktır. Bu nedenle size uyumlu hosting paketi WordPress hosting paketini tercih etmelisiniz.
Linux Hosting: Küçük çaplı kurumsal siteler ve blog sayfaları için uygun alt yapıyı barındıran bir pakettir. Güvenilirliği, sağlamlığı ve verimliliği ile de ön plana çıkmaktadır. e-posta sunucusu olarak en gelişmiş seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Linux hosting için kullanıma hazır ana sayfa çözümleri, uygulamalar, içerik yönetim sistemleri ve tartışma forumları gibi çok sayıda açık kaynak uygulama sunar.

Microsoft’a özgü uygulamalar
Windows hosting , ASP.NET uygulama tabanlı web siteler için güçlü alt yapıya sahip hosting hizmeti almanızı sağlayacaktır. Winows’un Linux’a karşı en önemli üstünlüklerinden biri yüksek performanslı web uygulama frameworkü olan ASP.NET’tir. SharePoint ve Exchange hala Microsoft’a özgü uygulamalardır.

Özel hosting çözümleri sunulur
Kurumsal Hosting, internet dünyasında büyüyen kurumsal firmalar için güçlü alt yapı ile donatılmış üst seviye hosting hizmeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Şirketinize değer katacak bir hosting hizmeti sunulması amaçlanmış ve bu hizmetlerde, en yüksek süreklilik ve en yüksek hizmet kalitesine sahip özel hosting çözümleri sunulur.

DNS yönlendirme ve buna benzer birçok işlem yapılabilmekte
Bayi(Reseller) Hosting: Birden fazla site sahibi iseniz veya her gün sitelerinizi çoğaltan ve büyüyen bir firma iseniz bu paket tam size göre. Bayi hostinge sahip olan bir kullanıcı adeta bir hosting firması gibi hizmet verebilmektedir. İstenilen paket büyüklüğü sunulabilen bu hizmet sayesinde sahip olunması gereken sadece alan ve trafiği yeterli olan bir bayi hostinge sahip olunmasıdır. Bayi hostingin alınmasından sonra yönetim işlemlerinin yapılması için site adının sonun a /WHM yazılması yeterli olmaktadır. Bu şekilde yönetim paneline girilmekte ve istenilen işlemler yapılabilmektedir. Genel olarak bu işlemler arasında hesap ekleme ya da kaldırma, kota belirleme, paket oluşturma, askıya alma, DNS yönlendirme ve buna benzer birçok işlem yapılabilmektedir” dedi.

Haberin Devamı

Teknoloji

iPhone SE 2020 bağlantı hatası

Apple’ın uzun zamandır beklenen ve yeni tanıtılan iPhone SE modelinde bir hata ortaya çıktı. iPhone SE 2020, Wi-Fi 6 teknolojisiyle geldiği için büyük bir ilgi çekmişti. Ancak bu yeni teknoloji birçok kullanıcı tarafından eleştirilerin hedefi haline geldi.

Haber Giriş:

on

iPhone SE modeli için son birkaç yıldır sürekli kullanıcılar tarafında büyük beklentiler vardı. Uygun fiyatlı olması ve iPhone 5 kasasına sahip olmasıyla ilk iPhone SE milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştı.

Geçtiğimiz ay tanıtımı yapılan iPhone SE 2020, yaklaşık 10 gün önce ülkemizde satışa sunuldu. Son iki yıldır tanıtılan iPhone modellerinin aksine kasası itibariyle iPhone 8’e benzeyen cihaz yine büyük ilgi gördü. Ancak gündeme gelen bir hata kullanıcıların canını sıkmaya yetti.

Apple’ın destek sayfasında iPhone SE 2020 modelini alan kişiler tarafından Wi-Fi bağlantısı sorunu için onlarca şikayet yer alıyor. Aşağıda Apple destek sayfasından bir örnek yer alıyor. Ayrıca diğer forumlarda da bu şikayet kullanıcılar tarafından dile getirilmeye devam ediyor. Bu kadar çok şikayetin olması bu durumun kronik bir sorun olabileceğini akıllara getiriyor.

Bir kullanıcı iPhone SE 2020 model cihazının, iPhone 6’ya oranla yüzde 75 daha yavaş çalıştığını belirtiyor. Ayrıca kullanıcı her iki cihazı da aynı Wi-Fi’ye bağlı halde test etmiş.

Apple tarafından henüz sorun hakkında resmi bir açıklama yapılmadı ancak kullanıcılar yeni bir güncellemeyle bu sorunun giderilebileceğini düşünüyor

Devam Et

Teknoloji

Bu saatten zamanı öğrenmek 40 Bin TL

Hublot ‘Hublot Big Bang e’ isimli akıllı saat modelini görücüye çıkardı İşte 5 bin 800 dolar (Yaklaşık 40 bin TL) fiyat etiketine sahip modelin kullanıcılarına sunduğu özellikler…

Haber Giriş:

on

İsviçre merkezli lüks saat üreticisi Hublot yeni akıllı saat modeli Hublot Big Bang e’yi tanıttı.

Giriş seviye versiyonu 5 bin 200 dolar (35 bin TL) fiyat etiketi ile satışa sunulan Hublot Big Bang e’nin titanyum ve siyah seramik renk seçeneklerine sahip olan modellerinin fiyatı ise 5 bin 800 dolar (Yaklaşık 40 bin TL).

Google’ın Wear OS işletim sistemine ev sahipliği yapan akıllı saat 30 metre derinliğe kadar su geçirmezlik garantisine sahip.

Google Play, Google Asistan ve Google Pay gibi özelliklere sahip olan Hublot Big Bang e, Snapdragon Wear 3100 çipseti ile birlikte geliyor.

GPS ve NFC özelliğine ev sahipliği yapmayan akıllı saat Snapdragon Wear 3100 çipseti, 1GB RAM ve 8GB dâhili depolamayla geliyor.

Şirket bu modelde tercihini 300 mAh değerinde bir bataryadan yana kullanmış. Bu da saatin tek şarj ile yaklaşık 1 günlük kullanım sunduğu anlamına geliyor.

Devam Et

Teknoloji

İşte Elon Musk’ın iş görüşmelerinde sorduğu bilmece

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatlerin seyrini değiştirmeye çalışan ve Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı hedefleyen Elon Musk ile çalışmak için bilmeniz gereken bir bulmaca var. İşte Elon Musk’ın iş görüşmelerinde sorduğu bilmece ve cevabı

Haber Giriş:

on

Elon Musk kuşkusuz teknoloji dünyasının son dönemde en çok adından söz ettiren girişimcisi. Sahibş olduğu Tesla, SpaceX gibi şirketlerde çalışmak ise pek çok kişinin hayali.

Elon Musk’ın iş görüşmesine gelen adaylara sormayı sevdiği bir bilmece var:

“Dünya’nın yüzeyinde duruyorsun. Bir mil güneye, bir mil batıya, bir mil kuzeye yürüdün ve başladığın noktaya geri dönmüş oldun. Sen neredesin?”

Kuzey kutup noktasında olduğunuzda Dünya’nın küresel şeklinden dolayı bir mil güneye, bir mil de batıya yürüdüğünüzde kuzey kutup noktasına hala bir mil uzaklıkta olursunuz. Yani başladığınız noktaya geri dönersiniz.

Devlet destekli kurumlar ile rekabet eden özel uzay şirketi SpaceX’te çalışmak pek çok kişinin hayali. Peki SpaceX’te çalışmak için cevaplamanız gereken soruları biliyor musunuz?

İşte SpaceX’in iş başvurularında stajyer ve çalışan adaylarına sorduğu sorular…

1- Kompozit nedir? 
2- 32 bitlik bir sistemde bir tamsayının boyutu nedir? 
3- Diyelim ki değişkenini 2 olarak belirlediğiniz bir ‘Var’ değeri olsun. İlk satıra ‘var++’ yazdığınızda karşınıza ne çıkar? Bir sonraki satıra ‘++var’ yazarsanız ne görürsünüz? ‘Var’ son değeri ne olur? 
4- Null Pointer nedir? 
5- Çok büyük, ağır ve çok çok hızlı hareket eden bir nesneyi nasıl güvenli bir şekilde yavaşlatırsın?  6- Bir elektrik kablosunu, yukarıdan düşen keskin ve sivri nesneden korumak için nasıl tasarlarsın?  7- Bir ucundan duvara sabitlenmiş ve yere paralel duran bir kiriş düşün. Kütlesi=m ve uzuluğulu=L şeklinde ifade edilsin. Bu kiriş bir kuvvet uygulayan yüke=w maruz kalırsa, L/4 uzunluğundaki momentum değeri kaç olur?
8- Titreyen bir yüzeye son derece hassas bir malzemeyi nasıl yerleştirirsin? 
9-  Rakamlardan oluşan bağlantılı bir listedeki bir döngüyü nasıl bulursun? 
10- Diziler ve yığınlarla ilgili pek çok veri yapısı bulunuyor. Neden hepsini tek bir kişi yapamıyor?
11- Bir tarafından duvara bağlı kiriş düşün, diğer tarafı serbest olsun. Eğer bir kuvvet uygulanırsa bu kiriş neresinden kırılır ve kıran gücü belirlemek için neye ihtiyacın olur? 
12- Bir bakır parçaya dokunan bir nikel parçasına yüksek akım uyguladığında ne olur? 
13- Yalnızca ‘pop’ ve ‘push’ yöntemlerini kullanarak bir yığını nasıl tersine çevrirsin? 
14- Sıvı yakıtlı itici roket motoru için gereken, hızlı bir yakıt doldurma sisteminde kullanılacak borunun tasarım sürecini açıkla. Akışkan basıncı hesaplamaları ve yapısal hususlar için eldeki en uygun denklemleri kullandığından emin ol. 
15- Uzaydaki herhangi bir şeyin sıcaklığını nasıl ayarlarsın? Ana sınırlayıcı faktör nedir? 
16- SpaceX’ebaşvuran diğer mühendislerden farklı olmanı sağlayan şey nedir?

Devam Et

Trend