#

Giriş:

Son Güncelleme:

Yıldırım

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, bir ayda 10 mahallede binlerce vatandaş ile bir araya geldi

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım’ın 700 bin kişilik büyük bir aile olduğunu vurgulayarak, “Asıl gayemiz, ailemizin mutluluğu ve huzuruna katkı sağlamaktır” dedi.

Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, mahalle ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Saha çalışmaları çerçevesinde ekim ayında Beyazıt, Mehmet Akif Ersoy, Hacıseyfettin, Değirmenlikızık, Güllük, Arabayatağı, Şirinevler,Yeşilyayla, Vakıf ve Yiğitler mahallelerinde Yıldırımlılarla bir araya gelen Başkan Yılmaz, vatandaşların talep ve sıkıntılarını dinledi. Yıldırım’daki projelerin ve hizmet önceliklerinin Yıldırımlıların beklentileri doğrultusunda belirlendiğine işaret eden Oktay Yılmaz, “Bizim yol haritamıza hemşehrilerimizin beklenti ve görüşleri yön veriyor. Önceliklerimizi bu minvalde belirliyoruz” dedi.

Yıldırım’ın 700 bini aşan nüfusu ile Türkiye’deki birçok şehirden daha fazla insana ev sahipliği yaptığını hatırlatan Yılmaz, mahalle ziyaretleri kapsamında kadınlardan gençlere, yaşlılardan engellilere toplumun tüm kesimleri ile bir araya gelerek istişarelerde bulunduklarını ifade etti.

Yıldırım’a hizmet ettikleri ilk günden itibaren ortak akıl ve istişareyi temel şiar olarak benimsediklerini dile getiren Başkan Oktay Yılmaz, “Bizim Yıldırım’a hizmet anlayışımızın merkezinde yönetim değil, yönetişim yani hemşehrilerimizle birlikte karar alarak projelerimize şekil vermek yer alıyor. Bir bölgenin eksiklerini, ihtiyaçlarını ve beklentilerini yine en iyi o bölgenin insanları bilir. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizle hemşehrilerimizin bu tecrübelerinden istifade ediyoruz. Biz 700 bin kişilik büyük bir aileyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bizim temel önceliğimiz, ailemizin ihtiyaçlarını en kısa sürede tespit ederek en doğru şekilde bu ihtiyaçları karşılayarak sorunlarımızı birlikte çözmek. Biz, en büyük güç kaynağımız olan ailemizin huzuruna, mutluluğuna katkı sağlamayı kutsal bir vazife olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yıldırım

Bursa Yıldırım’da girişimci adaylarına mantarcılık kursu

Haber Giriş:

on

Bursa Yıldırım belediyesi sosyal inovasyon ve girişimcilik merkezi’nde, kendi işini kurmak isteyen girişimciler için mantarcılık kursu başladı. Başkan Oktay Yılmaz: “kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına yönelik eğitimlerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Bursa-Yıldırım Belediyesi Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi Mesleki Eğitim Çalışmaları kapsamında kursiyerlere ‘Mantarcılık Kursu’ veriliyor.

Yıldırım Belediyesi, ilçe sakinlerini iş sahibi yapacak projelerine bir yenisini daha ekledi. Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi’nde, kendi işini kurmak isteyen girişimciler için mantarcılık kursu açıldı. İlk derste kursiyerlere mantar kompostu ve 500 gram misel dağıtımı yapıldı. Yıldırımlı vatandaşlardan yoğun ilgi gören kurs 88 saat sürecek. 10 aylık eğitimin sonunda katılımcılara ‘Halk Eğitim Müdürlüğü’nden onaylı sertifika verilecek. Eğitimi başarı ile tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan kursiyerler kendi iş yerlerini açabilme imkânı bulacak.

“Mesleki eğitimlerimizi sürdüreceğiz”

Yıldırımlı vatandaşları istihdama kazandırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım Belediyesi olarak vatandaşlarımızı iş hayatına sağlam şekilde hazırlayacak adımlar atıyoruz. Onlara İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi’nde ücretsiz teknik eğitimler sunuyoruz. Bugüne kadar kurslarımızdan faydalanan birçok kişiyi işe yerleştirdik. Yine kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına yönelik eğitimlerimizi de sürdüreceğiz. Mantarcılık Kursu’na katılan kursiyerlerimize hem eğitim hayatlarında hem de iş hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Devam Et

Bursa

Bursa’da yangın mahalleliyi sokağa döktü

Haber Giriş:

on

Bursa’da dün akşam lodosun etkisi ile çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

Dün akşam Bursa’da etkili olan lodos Yıldırım ilçesi Vakıf Mahallesi’nde bir evin bahçe kısmında başlayan yangının büyümesine neden oldu.

Yangını gören mahalle sakinlerin de paniği cep telefonu kamerasına yansıdı.

Olay yerine gelen Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına aldı.

Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Devam Et

Bursa

Bursa’da zincirle direğe bağlı çöp kovasını çaldı

Haber Giriş:

on

Bursa’da şüpheli bir şahıs, sokakta elektrik direğine zincirle bağlı olan çöp kovasını çaldı. Bursa Yıldırım’da meydana gelen olayda hırsızlık şüphelisi şahıs geldiği sokakta çöp kovasının zincirle bağlı olduğunu fark etti. Bir süre sonra uğraştıktan sonra çöp kovasının zincirini koparttı. Daha sonra ise zincirinden ayırdığı çöp kovasını çalarak gözden kayboldu. Hırsızlık anları ise sokakta bulunan bir güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Bursa’da son zamanlarda çeşitli yerlerden çöp kovası ve rögar kapağı hırsızlıkları sık sık gündeme geliyor.

Devam Et

Trend