#

Giriş:

Son Güncelleme:

Magazin

Acun’a değen yaşıyor! İşte ünlü ettiği isimler

Ünlü televizyoncu ve yapımcı Acun Ilıcalı Türkiye’ye getirdiği yarışma programları sayesinde pek çok ismin ünlenmesini ve popüleritesini arttırmasını sağladı. Spor muhabirliğinden kanal sahipliğine giden yolda Acun Ilıcalı’nın büyüsü pek çok isme yaradı. Ilıcalı’nın yarışma programlarında ses getiren isimler sonrasında kendi kanatlarıyla uçmaya başladı.

Televizyonun dahi çocuğu Acun Ilıcalı’nın sanat dünyasına sayısız isim kazandırmaya devam ediyor. Bu isimler arasında kimler yok ki… Uzayıp giden listede Hakan Hatipoğlu, Gizem Hatipoğlu, İrem Derici, Aleyna Tilki, Hilmicem İntepe, Furkan Dede, Almeda Abazi, Şeyma Subaşı, Serkay Tütüncü gibi isimler yerini aldı.

HAKAN HATİOĞLU-GİZEM HATİPOĞLU

Hakan-Gizem Hatipoğlu çifti ‘Var Mısın Yok Musun?’ programıyla adını duyuran isimlerden yalnızca iki tanesi. 28 Kasım 1979 yılında Çanakkale’de doğan Hakan Hatipoğlu milli su topu sporcusudur. Işık Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Hakan Hatipoğlu ününü katıldığı Survivor programında iyice arttırdı. Survivor programının ardından oyunculuk mesleğine göz kırpan Hakan Hatipoğlu, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Kurtlar Vadisi Pusu ve Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm projelerinde rol aldı. TV 8 kanalının bünyesinde sunuculuk yapmaya devam eden Hakan Hatipoğlu, Survivor Panorama masasında yorumculuk görevini üsteleniyor.

Hakan Hatipoğlu’nun eşi Gizem Hatipoğlu’da Acun Ilıcalı’nın sanat dünyasına kazandırdığı Gizem Hatipoğlu’da ‘Var Mısın Yok Musun?’ yarışmasında ilk kez seyircinin karşısına çıktı. Güzelliğiyle dikkatleri üzerine çeken Gizem Hatipoğlu ise; 1988 yılında dünyaya geldi. Gizem Hatipoğlu İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünde eğitimini tamamladı. Kariyerine sunuculuk yaparak devam eden Gizem Hatipoğlu, 25 Temmuz 2011 yılında Hakan Hatipoğlu ile dünya evine girdi.

‘Var Mısın Yok Musun?’ yarışmasında tanışarak evlenen Hatipoğlu çiftinin Lila isimlerini verdikleri kızları ise 21 Ekim 2018 yılında doğdu. Lila Hatipoğlu Instagram hesabı ile şimdiden ünlü olmaya başladı.

FURKAN DEDE

Survivor tarihinin en kısa süre boyunca yarışmada kalan isimlerinden biri olan Furkan Dede’nin şöhreti 2009 yılında katıldığı ‘Var Mısın Yok Musun?’ yarışmasına dayanır. TV 8 ekranlarına gelen Survivor Ekstra programının sunuculuğunu yapan Furkan Dede, 1986 yılında İstanbul’da doğdu. Sunuculuk mesleğine TV 8’de yayınlanan “Oynat Bakalım” programıyla başladı.

HİLMİCEM İNTEPE

Survivor yarışmasında yakışıklılığıyla dikkatleri üzerine çeken Hilmicem İntepe, genç kızların sevgilisi olmayı başardı. 2013 Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasında şampiyon olan Hilmicem, 2015 ve 2018 yıllarına yapılan Survivor yarışmalarına yeniden katıldı. Survivor programıyla belirli bir hayran kitlesine kavuşan Hilmicem ekranların aranılan isimleri arasında yerini aldı. Yapımcıların tercih ettiği Hilmicem Stajyer Mafya, Çılgın Dersane 4: Ada ve Hürkuş: Göklerdeki Kahraman filmlerinde rol alarak beyaz perdeye göz kırptı. Ses getiren dizi projelerinin kadrosunda görülen Hilmicem Muhteşem Yüzyıl, Çalıkuşu, Bodrum Masalı ve Tek Yürek dizilerindeki oyunculuk performansıyla göz doldurdu.

SERKAY TÜTÜNCÜ

7 Şubat 1991 tarihinde İzmir’de doğan Serkay Tütüncü, 2016 yılında yayınlanan Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışma programını ikinci olarak tamamladı. Sörf sporuyla ilgilenen Serkay, Survivor bittikten sonra oyunculuk sektörüne hızlı bir giriş yaptı. 2016 yılında TV 8 ekranlarına gelen “Para Bende” programının sunuculuğunu üstelenen Serkay ilk oyunculuk deneyimine 2018 yılında İnsanlık Suçu dizisiyle adım attı. Ardından Afilli Aşk dizisinde Volkan karakterine hayat veren Serkay şimdilerde Fox ekranlarına gelen Bay Yanlış dizisinde rol alıyor. 1.78 cm boyunda olan yakışıklı oyuncu fit görüntüsüyle genç kızların ilgi odağı oluyor.

İREM DERİCİ

21 Mart 1987 yılında İstanbul’da doğan İrem Derici, 2011 yılında jüri koltuğunda Hülya Avşar, Mustafa Sandal, Hadise ve Murat Boz’un oturduğu O Ses Türkiye yarışması sayesinde tanındı. Yarı finalde elenen İrem Derici ünlü reklamcı Hulusi Derici’nin kızıdır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümünü bitiren Derici, Melih Kibar’ın “Bensiz Yapamazsın” şarkısıyla müzik piyasasına giriş yaptı. İrem Derici’nin çıkış yaptığı dönem ise “Kalbimin Tek Sahibine” şarkısını seslendirdiği dönemdir. İrem Derici’nin albümleri arasında ise; Bensiz Yapamazsın, Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı, İki, Neredesin Sen, Kalbimin Tek Sahibine ve Üç sayılır.

ALEYNA TİLKİ

28 Mart 2000 yılında Konya’da doğan genç şarkısı, “O Sen Olsan Bari” şarkısıyla Türkiye’de en çok dinlenen isimlerden biri olmaya başardı. 2014 yılında 14 yaşındayken katıldığı ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ yarışmasıyla tanındı. Yarışmada ‘Gesi Bağları’ türküsünü seslendiren Aleyna Tilki, 2016 yılında “Cevapsız Çınlama” single çalışmasıyla müzik sektörünü salladı. Şarkı MusicTopTR Resmi Listesi’nde 2 numaraya kadar yükseldi. Aleyna Tilki’nin single çalışmaları ise; Cevapsız Çınlama, Sen Olsan Bari, Yalnız Çiçek Dipsiz Kuyum, Sevmek Yok, Nasılsın Aşkta, Yalan, Bu Benim Masalım.

ALMEDA ABAZİ

13 Şubat 1992 yılında Arnavutluk’ta doğdu. Arnavutluk’ta katıldığı üç güzellik yarışmasında Miss Tiran, Miss Albania ve Miss Globe Kaniat Güzeli seçildi. İstanbul Aydın Üniversitesi Bil Sanat Akademesi’nde oyunculuk eğitimi alan Almeda, Konak ve Şov Bizinıs filmlerinde boy gösterdi. 2011 yılında Almeda, sunuculuğunu Burcu Esmersoy ve Cem Ceminay’ın yaptığı jüri koltuğunda Tan Sağtürk, Acun Ilıcalı ve Azra Akın’ın oturduğu ‘Yok Böyle Dans’ yarışmasına katıldı. 2012 yılında Survivor Ünlüler- Gönüller yarışmasında boy gösteren Almeda, yarışmanın bitiminde Muhteşem Yüzyıl dizisinin kadrosuna alındı. 2015 yılında tekrardan Survivor All Star yarışmasına giden Almeda’nın macerası bu sefer kısa sürdü ve güzel sanatçı 5. hafta elendi.

Almeda Abazi, 13 Şubat 2017 tarihinde Los Angeles’ta oyuncu Tolgahan Sayışman ile evlendi. Almeda Abazi eşi Tolgahan Sayışman ile 5 Mayıs 2019 tarihinde Efehan adını verdikleri bebeklerini kucaklarına aldı. Almeda Abazi ve Tolgahan Sayışman’ın oğulları Efehan Sayışman 5 aylıkken dermoid kist nedeniyle ameliyat durumunda kaldı. Çiftin çocuklarının sağlığı şimdilerde oldukça iyi.

İHSAN TARKAN

1980 yılında Sakarya’da doğan İhsan Tarkan, Marmara Üniversitesi Spor Akademisi mezunudur. 181 cm boyunda ve 82 kilo olan İhsan Tarkan adını ilk ‘Var Mısın Yok Musun?’ yarışmasıyla duyurdu. 2010 yılında Survivor Kızlar-Erkekler yarışma programına katılan İhsan Tarkan, TV 8’de yayınlanan Survivor Panorama masasında yorumculuk yapıyor. Promore Prodüksiyon ile organizasyon işine yönelen İhsan Tarkan MasherChef, Yemekteyiz ve Survivor yarışmacılarını seçen ekip içerisinde aktif rol alır.

MURAT CEYLAN

15 Mayıs 1992 yılında İstanbul’da doğan Murat Ceylan, liseden mezun olduktan Londra’nın yolunu tuttu. Central Saint Martins’de Endüstriyel Tasarım Bölümünden mezun oldu. Müziğe olan tutkusuyla bilinen Murat Ceylan, 2013 yılında Survivor Ünlüler-Gönüller yarışmasına katıldı. Yarışmanın ardından 17 Eylül 2014 yılında TV 8’de yayınlanan Para Bende programını sundu. 2016 yılında Ozan Doğulu ve Çağrı Sertel aranjörlüğünde söz ve müziği kendisine ait olan Yeni Nesil albümünü çıkarttı. 2016 yılında Familya dizisinde rol alarak kısa bir oyunculuk deneyimi yaşadı. 16 Şubat 2020’de başlayan Survivor 2020 yarışma programında sunuculuk yapmaya devam ediyor.

BONUS: ŞEYMA SUBAŞI

2 Temmuz 1990 tarihinde Samsun’da doğan Şeyma Subaşı, 174 cm boyunda ve 50 kilodur. 2008 yılında sunuculuğunu Tolgahan Sayışman’ın yaptığı jüri koltuğunda Deniz Akkaya, Uğurkan Erez, Armağan Çağlayan ve Cengiz Abazoğlu’nun oturduğu Top Model yarışmasına katıldı. ‘Var Mısın Yok Musun?’ programında yarışmacı olduğu sırada Acun Ilıcalı ile yakınlaşan Şeyma Subaşı, “Yok Böyle Dans” programı için kostüm tasarımcılığı görevini üstlendi. 2014 yılında kendi markasını kuran Şeyma, ilk defilesini aynı yıl gerçekleştirdi. 2018 yılında Acun Ilıcalı ile Bebek’te sağlıklı yaşam ve beslenme üzerine Healthyish isimli kafeyi açtı. Kafe 2020 yılında kapandı.

2013 yılında Acun Ilıcalı ve Şeyma Şubası’nın kızları Melisa Ilıcalı doğdu. Çift 2017 yılında Fransa’nın Marsilya kentinde nikah masasına oturdu. Çift 1 yıllık evliliklerinin ardından 2018 yılında anlaşmalı olarak boşandı. Evliliklerine nokta koyduktan sonra Şeyma Subaşı sevgilisi İtalyan DJ Guido Senia ile görüntülenmeye başladı. “Sadece Şeyma” ismini verdiği kitabını çıkartan Şeyma Subaşı, 2019 yılında Youtube kanalı açtı.

Magazin

Damla Ersubaşı boşanır boşanmaz imaj değiştirdi

Haber Giriş:

on

‘Sihirli Annem’ dizisinde canlandırdığı ‘Tuğçe’ karakteriyle tanınan oyuncu Damla Ersubaşı, Mustafa Can Keser’den boşanır boşanmaz imajını değiştirdi.

Oyuncu Damla Ersubaşı, şiddet gördüğünü iddia ettiği eşi Mustafa Can Keser’den iki hafta önce boşanmıştı.

Bir dönemin ünlü dizisi ‘Sihirli Annem’ ile şöhreti yakalayan Ersubaşı, ayrılıktan sonra soluğu kuaförde aldı.

Yeni halini sosyal medya hesabından yayınlayan Damla Ersubaşı, “Uzun bir süre değiştirmeyi düşünmüyorum, inşallah, zorla kandırdım zaten” notunu düştü.

Ersubaşı’nın yeni imajı takipçilerini ikiye böldü. Takipçilerinin bir kısmı yeni imajını beğenirken, bazıları da eleştirdi.

Keser, Damla Ersubaşı ikinci bebeğine hamileyken bir kadınla samimi şekilde yakalanmıştı. Eşinin kendisini aldattığını kabul eden oyuncu, evliliğine devam etme kararı almıştı.

Ardından Keser’in, Ersubaşı’yı darp ettiği gündem olmuştu.

BOTOKS MAĞDURU

İki gün önce Nişantaşı’nda görüntülenen Ersubaşı, boşanma sonrası eski eşiyle görüşüp, görüşmediği sorusuna, “Mustafa benim çocuklarımın babası. Biz her zaman onunla görüşmek zorundayız. Bunu çocuklarımız için, onların iyi olması için yapacağız” demişti.

Yüzündeki ufak morlukların nedenini soran gazetecilere açıklama yapan Ersubaşı, “Yüzüme botoks yaptırdım, yeni olduğu için morluk oldu. Başka herhangi bir durum yok” şeklinde konuşmuştu.

 

Devam Et

Magazin

Müzisyen Arif Akpınar hayatını kaybetti

Haber Giriş:

on

Son dakika gelen haber ile müzik dünyası genç yaşta hayatını kaybeden ünlü şarkıcı Arif Akpınar’ın ölüm haberiyle sarsıldı ‘Kilit’ şarkısıyla tanınan 36 yaşındaki Arif Akpınar’ın beyninde bulunan tümörün kötüye gitmesi sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi.
Son dakika Acı haberi MÜYAP Başkanı ve Seyhan Müzik’in sahibi Bülent Seyhan ve sanatçı Onur Akay sosyal medya üzerinden duyurdu.

BEYNİNDE TÜMÖR ÇIKTI

Akpınar’ın geçtiğimiz aylarda rahatsızlığı üzerine gittiği hastanede beyninde tümör olduğunu öğrendiği, bu nedenle son dönemlerde rahatsızlığının arttığı öğrenildi.

KİLİT İLE TANINDI

2015 yılında yaptığı maxi single çalışması ile müzik piyasasına giren Akpınar 2017 yılında yaptığı ‘Kilit’ şarkısı ile tanınırlığını arttırmıştı. Edinilen bilgiye göre, Akpınar’ın cenazes Cuma günü Mersin Silifke’de toprağa verilecek.

ARİF AKPINAR KİMDİR?

Arif Akpınar, 1984 yılında Mersin Silifke’de dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Mersin’de tamamlayan Akpınar, daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. 2015 yılında yaptığı maxi single çalışması ile müzik piyasasına giren Akpınar, 2017 yılında yaptığı ‘Kilit’ şarkısı ile tanınırlığını arttırdı.

Devam Et

Gündem

Türkiye’nin konuştuğu kadının Covid-19 testi pozitif çıktı

Haber Giriş:

on

Ulusal bir televizyon kanalında katıldığı programda 4 aylık bebeğinin babası komşusu çıkınca sevinmesiyle bir anda Türkiye’nin gündemine gelen Esra K., İstanbul’dan döndüğü memleketi Aydın Nazilli’ye gelişinde polis merkezine götürüldü. İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Esra K., kadın sığınma evine yerleştirildi. Sığınma evinde koronavirüs testi yapılan Esra K.’nın test sonucunun pozitif olduğu öğrenildi.

Ulusal bir televizyon kanalında katıldığı programda 4 aylık bebeğinin babası komşusu çıkan Esra K., bir anda Türkiye’nin gündemine oturdu. 4 aylık bebeğinin DNA testi sonucunda, kendisinden 28 yaş büyük komşusundan dünyaya getirdiğinin ortaya çıkmasının ardından sevinen Esra K., tepki çekti. Canlı yayındaki itirafını suç duyurusu olarak kabul eden Kuyucak Emniyet Amirliği yetkilileri, Esra K. hakkında resen soruşturma açtı. Soruşturma evrakı, Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Esra K., İstanbul’dan döndüğü memleketi Aydın Nazilli’de otobüsten iner inmez polis merkezine götürüldü. Esra K. hakkında açılan 5237 sayılı TCK’nın 231. maddesi gereğince, ‘çocuğun soy bağını değiştirme’ suçu kapsamında ifade verdiği öğrenildi. Karakolda ifadesi alınan Esra K. sonrasında serbest bırakılarak kadın sığınma evine yerleştirildi. Esra K.’nin şu an yanında olan bebeğinin ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınacağı öğrenildi.

COVID-19 TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Ulusal televizyon kanalında katıldığı programda, 4 aylık bebeğinin babası komşusu çıkınca sevinmesiyle Türkiye gündemine gelen Esra K.’ye, memleketi Aydın’ın Nazilli ilçesinde, yerleştirildiği sığınmaevinde Covid-19 testi yapıldı. Test sonucu pozitif çıkan Esra K., hastanede tedaviye alındı. Esra K. ile temas eden sığınmaevindeki 2 personelin ise evde karantinaya alındığı öğrenildi. Esra K.’nin kızı ise devlet korumasına alındı.

Devam Et

Trend