#

Giriş:

Son Güncelleme:

İnegöl

Akhisar-Alanyurt arası bağlantı yolu hizmete girdi

Bursa İnegöl Belediyesi’nin yapımını tamamladığı Akhisar ile Alanyurt’u birbirine bağlayan 3 km’lik bağlantı yolu hizmete girdi. 8 km’lik normal güzergahı 3 km’ye düşüren yol için bugün tören düzenlendi. Belediye Başkanı Alper Taban törende yeni bağlantı yollarının da müjdesini verdi.

İnegöl Belediyesi’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı Akhisar-Alanyurt arası bağlantı yolu tamamlandı. Akhisar ve Baykoca bölgesini Alanyurt ile bağlayan, aynı zamanda bu bölgelerin 2. OSB hattı ile alternatif bağlantısını sağlayan yol, yeni bir servis güzergahı da oluşturdu. Normal güzergahta 8 km olan mesafe yeni bağlantı yoluyla 3 km’ye düşerken, böylece şehir içi trafik yoğunluğunda azalma, zaman ve yakıttan da yüzde 65 oranında tasarruf sağlanması hedefleniyor.

2 KM BAĞLANTI YOLU

Bisiklet ve yaya yolları dahil 15 metre genişliğinde ve 2 km uzunluğunda yapılan yol, kalburt deresi üzerinde 12 metre genişliğinde 32 metre açıklığa sahip köprü ile tamamlanıyor. Gidiş-geliş güzergahlarda toplamda 3,5 km bisiklet yolunu da içerisinde barındıran yol için bugün 12.00’da açılış töreni düzenlendi. Törene Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkanı Alper Taban, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

ŞEHRİMİZ HIZLA BÜYÜYOR

Törenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl adına önemli ve güzel bir açılış gerçekleştirildiğini söyledi. Şehrin çok hızlı bir büyüme trendi içerisinde olduğuna vurgu yapan Alper Taban, şöyle devam etti: “Şu anda Akhisar bölgemizdeyiz, hemen yanımızda Alanyurt, Yeni İnegöl Bölgesi, şehrin güneyinde eski yerleşim bölgesi… Her alanda hızlı bir büyüme var. Konut anlamında, ticaret ve sanayi alanları anlamında hızlı bir büyüme gerçekleşiyor. Bu aslında İnegöl’ün bereketi. Bu gelişimle beraber ihtiyaçların da peşi sıra geldiğini görebiliyoruz. Araç yoğunluğu artıyor, yol lazım, otopark lazım, sağlık tesisleri, okullar lazım. Bunlar da gerek belediyemizin yapması gereken alanlar bizler gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse de Bakanlıklarımız nezdinde bir bir gideriliyor.”

YENİ BAĞLANTI YOLLARI AÇILACAK

“Akhisar bölgemizi özellikle ana yol üzerinden gelip ulaştığımız bir bölge olarak düşünebiliriz. Tabi son dönemde yaptığımız Yenice Köprülü Kavşağı üzerinden de daha güvenli ve konforlu bir yol aksı sağlanmış oldu. Ancak burada hem yolu kısaltmak hem de daha güvenli ve bir iç yol olarak kullanabilmek anlamında içerisinde bisiklet yollarını da bulunduran 15 metrelik bir yol oluşturduk. Vatandaşlarımız bazen soruyor bu yol neden bu şekilde kıvrımlı gidiyor, düz bir çizgi şeklinde yapılmadı diyor. Burada verimli araziler içerisindeyiz. Mevcut işlenmiş yolları uyguluyoruz. Buraları iç yol olarak kabul etmek lazım. Karayolu gibi geniş geniş yollar değil mevcudunda var olan yolları biz aynı şekilde uygulamış oluyoruz. Bunları ne kadar fazlalaştırabilirsek o kadar alternatifli hale dönüştürmüş olacağız. Yine Mesudiye aksından Alanyurt’a bir bağlantı yolu atmıştık. Burada da Alanyurt ile Akhisar arasını bağlamış olduk. Alanyurt’un kendi içerisinde de yine Esenyurt kavşağına bağlayacağımız bir yolu arkadaşlarımız kamulaştırma noktasında çalışmalarını yürütüyorlar.”

8 KM, YENİ YOL İLE 3 KM’YE DÜŞÜYOR

“Bu çalışmayla aslında 3 mahallemizi 2. OSB’ye bağlayarak alternatif bir güzergahı da oluşturmuş oluyoruz. 8 km’lik mesafe yeni yol ile birlikte 3 kilometreye kadar düşürülmüş oluyor. Trafik yoğunluğunda bir azalma, yakıt tasarrufu anlamında da ciddi bir fark oluşacağını düşünüyorum. Bu çalışma toplamda 5 milyon 500 bin TL maliyete sahip. Ancak burada işin maliyetinden ziyade faydasına bakıyoruz.”

YOLUN İKİ YAKASI 32 METRE KÖPRÜ İLE BAĞLANDI

“Yolun tamamlanmasında dere bağlantısı noktasında bir köprü ihtiyacı oluşmuştu. Bu köprüyü de tamamlayarak çalışmayı nihayete erdirmiş olduk. İnşallah daha iyi ve güzellerini de şehrimize kazandırmaya devam edeceğiz.”

NEDEN BETON YOL İLE KAPLANIYOR?

“Zaman zaman bu yollarda sıcak asfalt neden kaplanmıyor şeklinde sorular geliyor. Henüz o bölgelerde daha yapılacak çalışma varsa, biz ilk kaplamayı sıcak asfalt olarak tercih etmiyoruz. Bu yolların oturma süreleri değişkenlik arz edebiliyor, çökmeler yaşanabiliyor. Bu yaptığımız SSB uygulamaları asfalta göre yarı yarıya. Dolayısıyla bizim burada birkaç yıl sonra atacağımız ince bir kaplamayla ilk etapta atacağımız asfaltın altında maliyetle çalışmayı tamamlamış oluyoruz. Yol kaplaması hiç olmamaktansa yerli ve milli beton yolları uygulamış oluyoruz. Mutlaka beton yolda asfalt yolun kalitesi yakalanamıyor. Çünkü asfalt yolun elastik özelliği beton yolda yakalanamıyor. Bu durum asfaltın konforunu arttırıyor. Bunun farkındayız.”

MESUDİYE VE SANAYİ ARASI YENİ YOL YAPILACAK

“Ahmet Türkel Çevre Yolunun sonlandığı Bursa-Ankara karayolu noktasından karşıya Mesudiye bölgesine bir ara bağlantı yolu planlıyoruz. Bunu da sanayi esnafımızın sabah işe gelirken ve akşam işten ayrılırken hiç şehir içine karışmadan bu bağlantılarla yolu tamamlaması için hayata geçireceğiz.”

Başkan Alper Taban’ın ardından Kaymakam Eren Arslan kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. “Hakikaten gün geçmiyor ki İnegöl’ümüzde bir yeni açılışın, bir vatandaşımızın hizmetine sunduğumuz yeni bir yatırımın açılış programında bulunuyoruz” sözleriyle konuşmasına başlayan Arslan, “Çok mutluluk verici bir şey. Bu da İnegöl’ümüzün potansiyelini, gelişme trendini görüyor. Tabi ki İnegöl geliştikçe büyüdükçe ihtiyaçlarda hem altyapı anlamında hem de diğer ihtiyaçlar anlamında her gün artmakta. Bu anlamda bizde yerel yönetimler üzerimize düşen vazifeyi daha iyi yapmak için gece gündüz el birliği içerisinde gayret gösteriyoruz. Sayın başkanımız bu yolla ilgili teknik bilgileri paylaştı. Tekrar etmek istemiyorum. Sadece hayırlı olsun diyorum. Sağlıklı günlerde güzel günlerde kullanalım diyorum. Bu güzel yatırımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile yolun açılışı gerçekleştirildi. Ardından yolda inceleme yapan protokol üyeleri, bisikletle Akhisar’dan Alanyurt bölgesine geçerek bisiklet yolunu da test etti.

Bursa

Bursa İnegöl’de karla mücadele aralıksız sürüyor

Haber Giriş:

on

Bursa İnegöl Belediyesi, tuzlama ve yol açma ekipleriyle ilçenin tamamında karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Kar yağışı boyunca herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması adına 41 araç ve 184 personel 7/24 görev başında çalışmalarına devam ediyor.

Kış ayı boyunca herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına sahada görev başında olan İnegöl Belediyesi, meteorolojinin Bursa için yaptığı yoğun kar yağışı uyarısı üzerine tedbirlerini artırdı. Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler gece gündüz olmak üzere tuzlama ve yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren ve vatandaşlara uyarıda bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “İnegöl Belediyesi olarak tüm ekiplerimizle birlikte olumsuzluk yaşanmaması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yoğun kar yağışıyla birlikte çalışma yaptığımız bazı yollar tekrar kapanabiliyor. Arkadaşlarımız aynı noktalar üzerinde birkaç kez çalışma yapabiliyor. Bu süreçte gece gündüz demeden mesaide olan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum. Kar yağışı ile birlikte yollarda buzlanmalar olabiliyor. Kar küreme ve tuzlama yapmış olsak ta kışlık lastiği ve kar zinciri olmayan araçlar maalesef ki sorun yaşayabilir. Bizler tedbirimizi aldığımız takdirde olumsuzluk yaşanmayacağını düşünüyorum. Kar sevincini üzüntüye dönüştürmemek için tüm vatandaşlarımızın gerekli tedbirleri almalarını rica ediyorum” dedi.

Sokak hayvanlarını unutmayalım

Kış şartlarıyla mücadele kapsamında Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, soğuk havalarda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için mama ve su dağıtımı yaparak sokak hayvanlarının beslenme ve barınma ihtiyaçları karşılıyor. Bu konuda vatandaşlardan da destek isteyen İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Kış şartları malumunuz tüm canlılar için çetin geçiyor. Bizler karnımızı doyurmuş olsak ta dışarıdaki can dostlarımız aç kalabiliyor. Ekiplerimiz şehrin tamamında yem ve su bırakarak can dostlarımızın aç kalmaması için çalışmalar yapıyor. Şehir olarak hep birlikte evlerimizin önüne bir kap mama ve bir kap su bıraktığımızda eminim ki tüm can dostlarımızın karnı doyacaktır. Bu konuda herkesin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

Çözüm merkezi 7/24 hizmetinizde

Türkiye’nin en ulaşılabilir kurumu olan İnegöl Belediyesi, vatandaşların her istek ve talebi ile alakalı ilgili kurumlar ile koordinasyon sağlayarak çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Herhangi bir durumda 7/24 Çözüm Merkezi aracılığıyla vatandaşların yanında olduklarını ileten Başkan Alper Taban, “Tüm vatandaşlarımıza bir telefon kadar yakınız. Vatandaşlarımız 153 ve 530 157 3000 WhatsApp numaralı Çözüm merkezi hatlarımızdan belediyemize ulaşarak sorunlarını iletebilir” ifadelerini kullandı.

Devam Et

Bursa

Bursa’da başıboş köpek saldırısı

Haber Giriş:

on

Bursa’nın İnegöl ilçesinde kar topu oynayan çocuklardan birine köpek saldırdı. Kulağından yaralanan 13 yaşındaki Yusuf Can O., olay yerine sevk edilen ambulansla İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

İnegöl’ün Akhisar Mahallesi Akhisar Spor Tesislerinde Yusuf Can isimli genç, tesislerin sahasında arkadaşlarıyla kartopu oynamaya başladı.

O sırada K9 olarak tabir edilen kurt köpeği, gence saldırdı. Köpeğin saldırısına uğrayan ve kulağından ısırılan genç, olay yerine sevk edilen ambulansla İnegöl Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yapılan incelemede sol kulağında doku kaybı oluşan genç tedavisinin ardından plastik cerrahi bölümüne sevk edildi.

Olayı anlatan Yusuf Can O., “Kar topu oynayıp, kardan sur yapıyorduk. Bir anda ayağım kaydı, yere düştüm. Kurt cinsi köpek kulağımı ısırdı. Yüzüm kan oldu. Sahibi bırakıp gitmiş. Koşa koşa eve gittim. Sonra hastaneye geldik. Şikayetçiyim” dedi.

Devam Et

Bursa

Bursa’da eşini ve kız kardeşini bıçaklayıp kaçtı

Haber Giriş:

on

Bursa’da Oğuzhan K. (27), önce tartıştığı kız kardeşi İrem K.’yı (23) kolundan, ardından eve giderek eşi Mine K.’yı (24) bacağından bıçakla yaraladı. Hastaneye kaldırılan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, polis olaydan sonra kaçan Oğuzhan K.’yı yakalamak için çalışma başlattı.

Olay, gece geç saatlerde Bursa’nın İnegöl ilçesi Osmaniye Mahallesi Şebboy Caddesi’nde meydana geldi. Oğuzhan K., henüz bilinmeyen nedenle tartıştığı kardeşi İrem K.’yı kolundan bıçakladı. Yaralı kadın ihbarla olay yerine sevk edilen sağlık ekibinin müdahalesinin ardından ambulansla İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Oğuzhan K. ise kaçtı.

Olayın ardından kaçan Oğuzhan K., kısa süre sonra evine geldi. Oğuzhan K., bu kez sebebi henüz belirlenemeyen tartışmanın ardından eşi Mine K.’yı bacağından bıçakladıktan sonra kaçtı. Mine K. ihbarla olay yerine sevk edilen sağlık ekibinin müdahalesinin ardından ambulansla İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Olayın ardından soruşturma başlatan polis ekipleri, Oğuzhan K.’nın yakalanması için araştırmalarını sürdürüyor.

Devam Et

Trend