#

Giriş:

Son Güncelleme:

Magazin

BTS’in yıldızı serveti ve harcamalarıyla gündemde

Yeni teklileri Dynamite ile rekorları alt üst eden dünyaca ünlü K-pop grubu BTS’in yıldızları, müzikleri kadar servetleriyle de gündemde. Lüks daireler satın aldıkların bilinen grup üyelerinin aksine dansçı ve vokalist Jimin’in yüklü miktarlarda bağışlar yaptığı ortaya çıktı.

Son parçaları Dynamite ile YouTube’da ve müzik listelerinde rekorları altı üst eden Güney Koreli müzik grubu BTS, biletleri yok satan turneler, yaratıcı ticari ürünler, reklamlar ve rekor kıran satışlar sayesinde ciddi bir servetin sahibi oldu. Forbes’un verilerine göre grup 2019’da yaklaşık 50 milyon dolar kazandı.

Daha önce grubun plak şirketi Big Hit Entertainment’ın CEO’su Bang Si-hyuk, şirketindeki yaklaşık 480 bin adi hisse senedini BTS’e devrettiğini açıklamasıyla gözler tekrar grup üyelerine çevrildi.

Grubun bazı üyelerinin lüks dairler satın aldığına dair haberler yapılsa da grubun ana dansçısı ve vokalisti Jimin bugüne kadar bu açıdan bir miktar gölgede kalmış görünüyor. Bangkok Post’un haberine göre kısa süre önce 26 yaşına giren Jimin lüks harcamalar yapsa da okullara yaptığı yüklü bağışlarla da biliniyor.

2017’de Hoedong İlköğretim Okulu’nun kapanacağını öğrendiğinde iki yıl üst üste mezun olacak öğrencilerin üniforma masraflarını karşıladı. Jimin,

2019’da ise 88 bin dolarlık başka bir bağış yaparak doğduğu şehir olan Busan, dar gelirli ailelerin çocuklarının yemek ve diğer ihtiyaçlarını karşıladı.

Genç sanatçının yaptığı bağışın yaklaşık 26 bin dolarlık kısmı da mezun olduğu Busan Sanat Lisesi’ne aktarıldığı tahmin ediliyor.

Jimin ayrıca bu yılın Şubat ayında bin 200 öğrencinin eğitim gördüğü eski lisesindeki tüm sıraları da yeniledi.

Öte yandan dansçı kendisi için de 3,9 milyon dolarlık (yaklaşık 30 milyon TL) bir ev satın aldı.

Bahsi geçen ev her ne kadar eski ve yıkık bir görüntüye sahip olsa da Jimin’in burayı stratejik bir amaçla aldığı ve restore etmeyi planladığı düşünülüyor.

Yorum için tıkla

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın

Magazin

Kenan Işık’ın eşi Beril Işık’tan yeni açıklama

Haber Giriş:

on

Kenan Işık’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan eşi Beril Işık, “Kenan’ın durumunda o zamandan bu yana önemli bir değişiklik olmadı” dedi.

Beril Işık, son günlerde Kenan Işık’ın sağlık durumuyla ilgili yapılan çıkan haberlerle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Beril Işık, eşi Kenan Işık’ın durumunda değişiklik olmadığını kaydetti.

Beril Işık, “Kenan’ın durumunda o zamandan bu yana önemli bir değişiklik olmadı” ifadesini kullandı.

Devam Et

Magazin

Sezin Erbil paylaştı! İşte Mehmet Ali Erbil’in son hali

Haber Giriş:

on

Kaçış sendromu hastalığı yüzünden ölümden dönen Mehmet Ali Erbil bir süredir evinde tedavi görüyordu. Mehmet Ali Erbil’in kızı Sezin Erbil babasının son halini paylaştı.
Kaçış sendromu hastalığı yüzünden uzun süre hastanede yatan ve ölümden dönen Mehmet Ali Erbil bir süredir evinde tedavi görüyordu. Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu ile ilgili son olarak gelen haberlerde yaşadığı sıkıntılardan kurtulmak adına kök hücre tedavisine başladığı duyurulmuştu.

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, bugün kızı Sezin Erbil ile bir araya geldi. Hasret gideren baba-kız sevenlerine de sürpriz yaptı.

Sezin Erbil sosyal medya hesabından babasının fotoğrafını paylaşıp altına, ‘Ve işte her şeyim. Çok soruyordunuz, sizin için biraz önce çekilmiş son hali. Ayrıca şimdi söylemiyorum çok yakında büyük sürpriz var’ notunu düştü.

Erbil’i görenler ‘Maşallah çok iyi görünüyor. Küllerinden yeniden doğmuş’ yorumunda bulundu.

Devam Et

Magazin

Meghan Markle ikinci çocuğunu düşürdüğünü açıkladı

Haber Giriş:

on

Prens Harry ve Meghan Markle çiftinden çarpıcı bir itiraf geldi. Markle, ikinci çocuğuna hamile olduğunu ancak düşük sonucu kaybettiğini açıkladı.

Kraliyet ailesindeki görevlerini bırakarak ABD’de yaşama kararı alan Prens Harry ve eşi Meghan Markle, İngiliz basınının manşetlerinden düşmüyor.

Attıkları her adımları yakından takip edilen çiftten uluslararası kamuoyunun gündemine oturan bir itiraf geldi. Sık sık ikinci çocuğuna hamile olduğuna yönelik iddialar ortaya atılan Markle, bu iddiaları acı bir gerçekle aylar sonra doğruladı.

ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times’a bir makale yazan Markle, ikinci çocuğuna olan hamileliğinin düşükle sonuçlandığını duyurdu.

Tam tarih vermekten kaçınan ama her şeyin temmuz ayında bir sabah yaşandığını belirten Markle, “Her şeyin diğer sıradan günlerde olduğu gibi bir Temmuz sabahıydı. Kahvaltı yaptık, köpekleri besledim, vitaminlerimi aldım, kayıp çorabı buldum, masanın altına yuvarlanan kalemi aldım. Oğlumu beşiğinden almadan önce saçlarımı topladım” dedi.

OĞLUM KUCAĞIMDAYKEN DÜŞTÜM’

Archie’nin bezini değiştirdiği sırada şiddetli bir ağrı hissettiğini anlatan Markle, “Oğlum kucağımdayken yere düştüm. İkimizi de sakinleştirmek için ninni söylemeye başladım. İçimden bir ses bir şeylerin yolunda olmadığını söylüyordu. Biliyordum, ilk çocuğuma sarılırken, ikincisini kaybediyordum” ifadelerini kullandı.

‘NASIL İYİLEŞECEĞİZ?’

Hastaneye kaldırıldığını söyleyen Markle, “Saatler sonra hastane yatağında uzanıyor ve kocamın elini tutuyordum. Gözyaşlarımızla ıslanan avuçlarını hissettim ve eklemlerinden öptüm. Soğuk beyaz duvarlara bakarak nasıl iyileşeceğimizi hayal etmeye çalıştım” dedi.

Devam Et

Trend