#

Giriş:

Son Güncelleme:

Gürsu

Bursa Gürsu ‘Enpati Hayvan Dostu Şehir’ oldu

Bursa Gürsu Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “Sahipsiz Evcil ve Sokak Hayvanlarının Barınma ve Beslenme Şartlarının İyileştirilmesi Fikir ve Proje Yarışması” nda “Enpati Hayvan Dostu Şehirler” başlığında ödül kazandı.

Belediyelerin sokak hayvanlarına yönelik görev ve sorumlulukları çerçevesinde; özgün, etkili ve sürdürülebilir politikalar üretilmesini teşvik edici, iyi uygulama örneklerinin ülke genelinde yaygınlaştırılması ve farkındalığın artırılmasına katkı sağlayacak projelerin hayata geçirilmesini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada ödül almaya hak kazanan Gürsu Belediyesi’nin ödülünü Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin elinden aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da katılımıyla, Keçiören Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen törende, orjinal fikirler üreten tüm belediyeleri kutlayan Emine Erdoğan, “Dünya ortak evimizdir. Bu evi, diğer tüm canlılarla paylaşıyoruz. Onların, temel haklarına kavuşmasına yardımcı olmak hepimizin sorumluluğudur. Beslenmelerinden tedavilerine kadar, üzerimize düşen birçok ödev var. Belediyelerimizin yenilikçi projeleriyle tüm bu ihtiyaçları karşılayan yaşam alanlarının oluşacağına yürekten inanıyorum.”” diye konuştu.

Hayvanların yaşam haklarını korumada büyük hassasiyet gösterdiklerini vurgulayan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “İnsani değerlerden olan, tüm varlıkların varoluş hakkına saygı duymak ve bu hakkı korumak düşüncesi, hayvan sevgisi olan insanlardan oluşan bir toplumla mümkündür. Bu bağlamda Belediye olarak sosyal sorumluluk anlayışıyla, sokak hayvanlarını korumak ve onların yaşam hakkı konusunda toplumsal duyarlılık oluşturmak yönünde çalışmalar yapıyoruz. Bu çabalarımızın böyle anlamlı bir ödülle taçlandırılmasının mutluluğunu yaşıyorum. Bu konudaki hassasiyetimiz ve hizmetlerimiz artarak devam edecek” dedi.

Gürsu

Gürsu Belediyesi’nden yenilenebilir enerji hamlesi

Haber Giriş:

on

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından 2018 yılında kabul edilen “Kırsal alanlar için kalkınma şansı olarak yenilenebilir enerji kaynakları” isimli proje Gürsü Belediyesi tarafından yürütülüyor.

Proje kapsamında yenilenebilir enerji alanında üretilen eğitim modülleri, proje hedef grubunda yer alanlara ve ilçede yaşayan gençlere ve vatandaşlara tanıtılmaya devam ediyor. Proje çoğaltıcı faaliyet toplantısında hem projeye ait temel bilgiler, hem de proje kapsamında hazırlanan yenilenebilir enerji modüllerinin tanıtım fırsatı elde edildi. Ayrıca bunlara ilaveten projenin fikri çıktıları hakkında bilgiler verildi.

Gürsü Belediyesi Başkanı Mustafa Işık, “Avrupa Birliği projeleriyle çok çeşitli alanlarda başarılı çalışmalara imza atıyoruz. Yenilenebilir enerji alanında Avrupa’daki ortaklarımızla Gürsu’da güzel eserlerin ortaya çıkmasını sağlıyoruz. Düzenlediğimiz çoğaltıcı etkinlik toplantısı sayesinde, ilçemizde yaşayan proje hedef kitlesine ve vatandaşlarımıza daha kolay ulaşıyoruz. Projemizin temasına bağlı olarak, temiz enerji ve yenilenebilir enerjinin hayatımızda kullanılmasının artırılmasını ön plana çıkarıyoruz” dedi.

Devam Et

Gürsu

Bursa Gürsu’da sosyal yaşamı renklendiren etkinlik

Haber Giriş:

on

Bursa’nın Gürsu ilçesinde “Anadolumuzun Sesi Türkülerimiz” programı Aşık Cemal Divani, Mehmet Çetinkaya, Mehmet Çınar ve Zafer Kazancı katılımı Gürsu Erzurumlular Dernek Lokali’nde gerçekleşti. Gürsu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen program ilçenin sosyal yaşamını renklendiriyor.

Pandemi sürecinin ağır etkilerinin herkesin üzerinde yoğun baskı oluşturduğu bu süreçte, Gürsu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen müzik etkinlikleri, Gürsululara moral veriliyor.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Sizlerin atışmasını, sazını dinlemek bize zevk veriyor. Bu programın asıl amacı; iki senedir yaşadığımız pandemi sürecinde özlem duyduğumuz bu hasreti gidermek, bu süreçte hemşehrilerimizle keyifli zaman geçirmek hem de müzisyenlerimizin bu zor zamanlarında onlara destek olmak. Bu süreçte sıkıntınızı, stresinizi ve derdinizi alabiliyorsak ne mutlu bize.’’ dedi.

   

 

Devam Et

Gürsu

Gürsu Belediyesi “Genç Dostu Şehirler” sergisinde

Haber Giriş:

on

Gürsu Belediyesi, gençlere yönelik yaptığı çalışmaları, ulusal platformlarda anlatarak yaygınlaştırmayı ve gerçekleştirilen çalışmalarda daha çok gence ulaşmayı hedefliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ev sahipliğinde, Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi’nde; İnovatif Proje Üretim Merkezi, Kollektif Kariyer Merkezi, Eurodesk Temas Noktası ve Üreten Çocuklar Proje’siyle yer alan Gürsu Belediyesi, gençlere yönelik yaptığı çalışmaları paylaştı.

“Geleceğimiz olan gençlerimiz için üretmeye ve çalışmaya durmadan devam edeceğiz” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Aktif, üretken, eleştirel düşünebilen, teknolojiyi faydalı kullanabilen, ürettikleriyle ülkesinin ekonomisine destek olan, ülkesine ve insanlığa yararlı insanlar yetiştirmek hedefiyle, gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik önemli projeleri hayata geçirdik. Bu önemli programda yer alarak, gençlerimiz için, bilim ve teknolojiden, kültür ve spora her alanda hayata geçirilmiş önemli hizmetleri görme ve farklı üretken fikirleri dinleyerek feyzalma olanağı bulduk” dedi.

Gürsu Belediyesi’nce, program kapsamında kurulan stantta, Gürsu Belediyesi İnovatif Proje Üretim Merkezi, Gürsu Belediyesi Kollektif Kariyer Merkezi, Gürsu Belediyesi Eurodesk Temas Noktası ve Gürsu Belediyesi Ertev Vakfı iş birliğinde yapılan “Üreten Çocuklar Proje”si tanıtıldı. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ve eşi Sümeyye Işık, Gürsu Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Yıldırım, Gürsu Ar-Ge Müdürü Hüseyin Özmen, Gürsu Belediyesi Kollektif Kariyer Merkezi Yetkilisi Murat Doğan, Gürsu Eurodesk Temas Noktası İrtibat Yetkilisi Bilal Demir ile Gürsu Eurodesk gönüllü gençleri, iş birliği yapılan Ertev Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Çetin ve Ithinka İnovasyon Genel Müdürü Ertuğrul Bektaş’ın katıldığı program kapsamında, Gürsu Belediyesi’nce gençler için yapılacak çalışmaları geliştirmek amacıyla istişarelerde bulunuldu.

Devam Et

Trend