#

Giriş:

Son Güncelleme:

Karacabey

Bursa Karacabey’de tarım şenliği

Bursa Karacabey Belediyesi tarafından Kurtuluş Günü çerçevesinde kapsamında bu yıl ikincisi yapılan Harmanlı Tarım Şenliği ilgi gördü.

Harmanlı Tarım Şenliğine Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İl Tarım Müdürü Hamit Aygül ve protokol mensuplarıyla çiftçiler katıldı. Harmanlı Mahallesi’nde, Ticaret Borsası Tarım Lisesi bahçesinde bölgede yetişen ürünlerin yer aldığı stantlar kurulurken, gelen misafirlere ürünler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Soğandan domatese, biberden ayçiçeğine kadar, onlarca ürünün sergilendiği stantlar yoğun ilgi gördü. Orman Genel Müdürlüğü tarafından da gelenlere ücretsiz fidan dağıtıldı. Dağkadı Kadın Derneği de üyelerinin ürünlerini sergiledi. Ayrıca tarım aletleri üreten ve çiftçilere hizmet veren Karacabeyli firmalar da ürünlerini tanıtma imkanı buldu.

Belediye Başkanı Ali Özkan, “Bizler, (Nerede tarım, orada varım) diyoruz. Yıllardır üreticimizle beraberiz ve onlara her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Tarım Lisesi olarak anılan Harmanlı Teknik Lisesi’ne ev sahipliği yapan mahallemizde, bu güzel okulumuzun bahçesindeyiz. Tarım liseleri çok önemli. Tarıma dayalı okullar çok önemli. İlçemiz, tarım ve hayvancılığın başkenti. Ülkemizde, salçalık domatesin yüzde 40’ını üretiyoruz. Adana’dan sonra kaliteli karpuz ile varız. Çeltik üretimimiz var; mısır ve çeşitli sebze üretimlerimiz var. Bunların yanında, tohumculuğa odaklanan bir ilçe haline geliyoruz. Bölgemizde önemli tohum firmaları var ve bunlara yenileri dahil oluyor. Tarım önemli bir başlık, Karacabey’imizin de olmazsa olmazı. Biz, bu alanda faaliyet gösteren çiftçilerimize, hayırlı ve bol kazançlar diliyoruz. Ticaret Borsası ve Karacabey Belediyesi’nin katkılarıyla, burada bu güzel okul inşa edildi. Ben bu noktada plaket takdim edilen tüm çiftçilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Karacabey

Bursa Karacabey’de altyapı çalışmaları devam ediyor

Haber Giriş:

on

Bursa Karacabey’de altyapı çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, BUSKİ Karacabey Şube Müdürü Koray Şahiner ile birlikte Danışment Mahallesi’nde devam eden yağmur suyu ile kanal hattı çalışmalarını yerinde inceledi. Karacabey’in merkez ve kırsal mahallelerinde süren çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Özkan, şehrin dört bir yanında süren altyapı çalışmaları tamamlandığında, Karacabey’in kronik pek çok sorununun da tarih olacağını söyledi. Başkan Özkan, merkezde olduğu gibi bu çalışmaların kırsal mahallelerde de titizlikle sürdürüldüğünün altını çizdi.

Merkez ve kırsalda sürüyor

Çalışmalar hakkında Şahiner’den bilgi alan Özkan yaptığı açıklamada, “Karacabey Belediyesi olarak, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BUSKİ Müdürlüğü ekipleri ile istişare halinde hem merkezde hem kırsal kesimlerde sürdürdüğümüz altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Son olarak Danışment Mahallemizde yağmur suyu hatları ve 6 kilometre kanal hattı döşenirken, bu çalışmaların devamında 8 kilometrelik içme suyu hattı da döşenecek. Ben başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a ve BUSKİ Karacabey Şube Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

Devam Et

Karacabey

Başkan Özkan’dan Yağmur ve Şahiner’e ziyaret

Haber Giriş:

on

Bursa’nın Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçede yeni göreve başlayan Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mahir Yağmur ile BUSKİ Karacabey Şube Müdürü Koray Şahiner’i ziyaret etti.

Başkan Ali Özkan, ilk olarak, Karacabey’de yeni göreve başlayan Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mahir Yağmur’u makamında ziyaret etti. AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan’ın da yer aldığı ziyarette Başkan Ali Özkan, Yüzbaşı Mahir Yağmur’a yeni görevinde başarılar dilerken, Karacabey hakkında bilgilendirmede bulundu.

Özkan’ın bir diğer ziyareti ise BUSKİ Karacabey Şube Müdürü Koray Şahiner oldu. Özkan, BUSKİ Şube Müdürlüğüne yaptığı ziyarette, ilçede gerçekleşen çalışmalar hakkında Şahiner ve ekibi ile istişarelerde bulundu.

Çeşitli talep ve meselelerin beraber değerlendirdiklerini ifade eden Ali Özkan, “BUSKİ Şube Müdürlüğü ekipleri ile Karacabey Belediyesi, sahada yaptıkları altyapı çalışmalarında beraber hareket ediyor. Vatandaşlarımızın bu çalışmalardan en az etkilenmesi için elimizden geleni yapıyor ve ortaya titiz bir çalışma koyuyoruz. Bu çalışmalar bittiğinde, uzun yıllar altyapı sorunu tarih olacak. Her şey daha güzel bir Karacabey için” dedi.

Devam Et

Karacabey

‘Mobil başkan’ vatandaşların her an yanında

Haber Giriş:

on

‘Mobil başkan’ unvanıyla anılan ve her fırsatta vatandaşın yanında yer alan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçede faaliyet gösteren esnafların da davetlerine icabet ederek, onlarla sık sık bir araya geliyor.

Oturan değil, meseleleri yerinde çözen başkan olacağını her fırsatta dile getiren Belediye Başkanı Ali Özkan, her fırsatta vatandaşın yanında yer almaya devam ediyor. Buluşmalarda vatandaşlar sıkıntı ve taleplerini başkana bizzat iletirken, diğer yandan da çeşitli konularda istişare yapma imkanı buluyor.

Başkan Özkan, son günlerde esnaflardan gelen talep üzerine çeşitli dükkanları ziyaret ederek esnafla bir araya geliyor. Zaman zaman belediye başkanı ile birlikte kahvaltı yapan esnaf da bu durumdan memnun. Başkan Ali Özkan, “Vatandaşlarımızı sık sık ziyaret ediyoruz. Davetleri olduğunda da mutlaka icabet etmeye çalışıyoruz. Ayaküstü görüşmeler, selamlaşmalar, kifayetsiz kalıyor. Vatandaşlarımızla, belediye ilgili çeşitli konularda istişarelerde bulunuyoruz. Bununla birlikte, sabah-akşam demeden gerek işletmeleri, gerekse de sokakları ve yapılan çalışmaları yerinde inceliyoruz. Karacabey’i vatandaşlarımızla birlikte yönettiğimizi her fırsatta dile getiriyoruz. İletişimin ve ortak aklın gücünü sık sık dile getiriyoruz. Karacabey halkının fikirleri bizim için çok kıymetli. Bu anlamda, bu tür buluşmalar da son derece verimli oluyor” ifadelerini kullandı.

Devam Et

Trend