#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

Bursa’da liseliler Uludağ’ın ormanlarını temizledi

Bursa’da liseli öğrenciler doğayı temizlemek için Uludağ’a çıktı. Uyuşturucu maddeden pet şişeye kadar birçok atık bulan gençler gördüklerine temizlik yaparken gördüklerine inanamadı.

Bursa Barış Anadolu Lisesi öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde doğayı temizlemek için, öğretmenleriyle proje hazırladı.

Öğretmenleri Ahmet Günaydın, gereken desteği sağlayarak Uludağ’ın eteklerindeki Gökdere Boğazı’nı temizlemek için öğrencileriyle harekete geçti. Şelalenin etrafında bulunan atıkları toplayan 40 öğrenci, gördükleri karşısında şaşkına uğradılar. Uyuşturucu madde, izmarit, içki şişeleri, mont, pet şişelerden oluşan atıklar 20 çuvala zor sığdı.

Barış Anadolu Lisesi’nde Din Kültürü Öğretmenliği yapan Ahmet Günaydın, ” Öğrencilerimizin böyle bir fikri vardı. Bizler de zaman zaman buralarda dolaşıyoruz. “Etkinlik düzenleyelim, gezdiğimiz bu doğayı temizleyelim” diye düşündük. Gönüllü arkadaşlarımızla buraya geldik ve böyle bir faaliyet gerçekleştirdik. Barış iyilik kulübü adında bir kuruluşumuz var. Elimizden geldiği kadar buradaki öğrencilerimizle bir takım etkinlikler düzenliyoruz. Geldiğimizde “çok fazla çöp çıkmaz” diye düşünüyorduk fakat iki yüz metrelik bir alanda yaklaşık 20 çuval çöp topladık” ifadelerini kullandı.
Çevreyi temizlemek için gelen gönüllü öğrenci Nursima Akarsu, ” Yeşil Bursa diye anılan şehrimizin son zamanlardaki kirlilik hepimizi üzer hale geldi. Barış Anadolu Lisesi öğrencileri olarak, Uludağ eteklerini temizlemek için geldik. Burada çok fazla bira şişesi, sigara paketi ve çok poşeti topladık” diye konuştu.

Bir diğer gönüllü öğrenci Salih Gökmen ise, “Sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Gökdere’yi temizlemek için geldik. Buradaki içki şişeleri, ambalaj atıkları, cips atıkları ve piknikte kullanılan malzemelerin atıklarını toplamak için geldik. Uyuşturucu maddeye kadar çok ilginç atıklar bulduk. Bazı insanlar kullandığı malzemeleri bir çöp poşetine koymak yerine doğaya atıyorlar” dedi.

Bursa

Bursa’da fuhuş operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Bursa’da düzenlenen fuhuş operasyonunda aynı aileden olan 4 kişi ile 2’si yabancı uyruklu toplamda 10 kişi gözaltına alınırken, fuhuşa sürüklenen 14 yabancı uyruklu kadın polis ekipleri tarafından kurtarıldı.

Haber Giriş:

on

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla harekete geçen Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri fuhuş operasyonu düzenledi.

Yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden dördünün aynı aileden, ikisinin ise yabancı uyruklu olduğu öğrenildi.

Fuhuşa sürüklenen 14 yabancı uyruklu kadın ise ifadelerinin alınmasının ardından Bursa İl Göç İdaresine teslim edildi.

Örgütün katalog, özel internet siteleri ve müşteri referanslarıyla kadınları fuhuşa sürüklediği tespit edilirken, kaçmak isteyen kadınların ise çeşitli tehdit ve işkencelere maruz kaldığı öğrenildi.

Örgüt mensuplarının evlerinde yapılan aramalarda 14 adet cep telefonu, 15 adet sim kart, fuhuştan elde edildiği düşünülen 32 bin lira ile bir miktar döviz ve 27 bin Özbekistan Somu ele geçirildi.

Operasyon kapsamında kurtarılan 14 yabancı uyruklu mağdur kadının ise işlemlerin ardından İl Göç İdaresi yetkililerine teslim edileceği öğrenildi.

 

Devam Et

Bursa

Lazgi “Ruhun ve Aşkın Dansı” Bursa’da sahnelendi

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 60’ıncısı düzenlenen “Uluslararası Bursa Festivali”nde “Lazgi Ruhun ve Aşkın Dansı” bale gösterisi sahnelendi.

Haber Giriş:

on

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gösteriye sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Özbekistan’ın ulusal balesi olan Lazgi çeşitli müzik, ışık ve dans figürleri ile Bursalı izleyicilere görsel şölen yaşattı.

Gecenin sonunda dans gruplarının performansı sanatseverler tarafından uzun süre alkışlandı.

Devam Et

Bursa

Bursaspor ‘Spor Kulübü’ olarak faaliyetlerini sürdürecek

Haber Giriş:

on

Bursaspor Kulübü, yaptığı açıklamada, “Kulübümüz, dernek olan tüm kulüpler gibi dernek statüsünden ayrılarak ‘Spor Kulübü’ olarak faaliyetlerini sürdürecektir” ifadelerini kullandı.
Bursaspor Kulübü, yeni yasaya göre artık dernek statüsünden ayrılarak spor kulübü olarak faaliyetlerini sürdüreceklerini açıkladı. Yeşil-beyazlıların resmi internet sitesinde yer alan açıklama şu şekilde:
“26.04.2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 7405 numaralı kanuna istinaden, kulübümüzün İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’nce yürütülen iş ve işlemleri, bugünden itibaren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne devredilmiştir. E-Devlet ve DERBİS Sisteminde kulübümüzün kapalı gözükmesinin sebebi devir işlemlerinin devam etmesinden dolayıdır. Kulübümüz üyelikleri devam etmektedir. Kulübümüz; dernek olan tüm kulüpler gibi, dernek statüsünden ayrılarak ”Spor Kulübü” olarak faaliyetlerini sürdürecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Devam Et

Trend