#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

Bursa’da simit fiyatlarına zam! İşte yeni tarife

Bursa’da simit yarından itibaren 50 kuruş zamlanıyor.

Bursa Simitçiler Odası Başkanı Erdal Pınar, son dönemde artan maliyetlerin simit fiyatında revizyonu mecburi hale getirdiğini söyledi.

Un, yağ ve susam gibi maliyet unsurlarının fiyatlarında yüksek oranlarda artış yaşandığını vurgulayan Pınar; ‘’Yarından itibaren 100 gram simit 3 liradan satışa çıkacak. Tereyağlı simit ise 3.50 lira olacak” dedi.

Söz konusu ürünün fiyatı en son haziran ayında yükselmişti.

Bursa Simitçiler ve Unlu Madde İmalatçıları Odasından simit fiyatı hakkında açıklama geldi.

Yapılan açıklama şu şekilde;

“Yaşadığımız süreç hepimizin malumu…

Bir yandan salgın, bir yandan da kapanmalar sebebiyle esnafımız oldukça zor günler geçiriyor.

Buna ek olarak önemli girdilerimiz arasında yer alan hammadde (un, yağ, susam, tahin vb.) doğal gaz, su elektrik ve asgarı ücret artışları da yaşanılan bu sıkıntıları kat ve kat artırdı.

Şöyle geriye dönüp baktığımızda simit fiyatının en son 29 Ocak 2021 yılında 2.25 TL olarak açıklandığını görüyoruz.

Esnafımızın önünü görebilmesi için 3 Aralık 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere simit fiyatımızı 3 TL ve tereyağlı simit 3.5 TL olarak uygulayacağız.

Ülke şartları ve esnafımızın yaşadığı bu süreçte vatandaşımızı da düşünülerek en makul fiyat ayarlaması yapılmıştır.

İnanıyorum ki önümüzdeki günler hem ülkemizi hem de esnaf teşkilatımız için bugünden çok daha iyi olacak. 

Saygılarımla…”

Bursa

Bursa’nın tarihi simgeleri karla buluştu

Haber Giriş:

on

Bursa’nın karlar altında kalan tarihi saat kulesi, fotoğraf sanatçısı Orhan Turhan tarafından havadan görüntülendi.

Sultan Abdülaziz döneminde yaptırılan, ardından bilinmeyen bir tarihte yıkılan Tophane saat kulesi, 2 Ağustos 1904 yılında tekrar yapımına başlanarak, 31 Ağustos 1905’te tamamlandı. II. Abdülhamid Han’ın tahta çıkışı şerefine, 31 Ağustos 1906 günü Vali Reşit Mümtaz Paşa tarafından törenle hizmete açılan Bursa’nın simgelerinden saat kulesi, kar yağışının ardından beyazlara büründü.

Fotoğraf sanatçısı Orhan Turhan tarafından havadan karlar altında görüntülenen saat kulesi, şehri seyretmek isteyenlerin de uğrak noktalarından biri. 6 katlı olup 65 metre uzunluğunda ve 4,65 metre eninde olan kulenin tepesinde dört bir yana bakan 4 saat var. Günümüzde bir elektronik saate sahip olan kule, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yangın gözetleme maksadıyla da kullanılıyor.

Ayrıca, Orhan Turhan tarafından Yeşil Türbe, Kozahan, Sümbüllü Bahçe Konağı ve tarihi evler de karlar altında fotoğraflandı.

 

Devam Et

Bursa

Bursa’da 100 yıllık antika eşyaları çuvala koyup çaldı

Haber Giriş:

on

Bursa’da girdiği apartmandan 100 yıllık antika kapları çalan hırsız kameralara yakalandı. Doldurduğu antika eşyaların bulunduğu çuvalı sırtlanan şüpheliyi polis ekipleri her yerde arıyor.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, Hamidiye Mahallesi’nde şüpheli bir şahıs apartmanın çatı katında bulunan 6 adet 100 yıllık bakır kapları çuvala doldurup çaldı.  Bir süre sonra çatı katına koyduğu değerli eşyalarını bulamayan Nedim Metinbaş, güvenlik kameralarını inceledi.

Kameralardan hırsızı tespit eden Metinbaş, durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri güvenlik kameralarına yansıyan hırsızı, yakalamak için çalışma başlattı.

Devam Et

Bursa

Kayak-Snowboard Kampları’nda ilk dönem tamamlandı

Haber Giriş:

on

Bursa Büyükşehir Belediyesi himayesinde Büyükşehir Belediyespor tarafından çocukların hem kayak sporuyla buluşabilmesi hem de tatil döneminde keyifli zaman geçirme imkanı bulması için düzenlediği Kayak-Snowboard Kampı’nda ilk dönem sona erdi.

4’er günlük 4 dönem halinde düzenlenecek Kayak-Snowboard Kampı’nda 7-16 yaş arasındaki çocuklar eğitim alırken, öğrenciler tatil döneminde kayak sporuyla buluşma imkanı buldular.

İlk dönem çalışmalarının tamamlanmasının ardından çocuklar sertifikalarını almanın mutluluğunu da yaşadılar. Kayak-Snowboard Kampı’nda ikinci dönem çalışmaları da başlarken, üçüncü dönem 28-31 Ocak 2022 ve dördüncü dönem ise 31 Ocak-3 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kayak-Snowboard Kampı kayıtları Hüdavendigar Kent Parkı’nda yer alan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Binası’nda yapılacak. Kayak-Snowboard Kampı hakkında detaylı bilgiye ise www.bursabbspor.com veya 0 (224) 7161562 numaralı telefondan ulaşabilecek.

Devam Et

Trend