#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

Bursa’daki hastanelerde koronavirüs klinikleri boşalıyor

Bursalıların akıllarında şehirde kaç koronavirüs vakası olduğu sorusu var. Konuyla ilgili olarak YeniDönem gazetesi yazarlarından Lale Akasoy, günlük yazısında bazı bilgiler paylaştı.

Koronavirüs poliklinikleri yavaş yavaş kapatılıyor diye belirten Akasoy, şehir genelinde hastanelerde kaç yatağın boşa çıktığını da paylaştı. İşte yazısının ilgili kısmı;

“Kamu hastanelerinde kovidli hastaların tedavisi için açılan klinikler ve binalar hasta sayısının düşmesi üzerine boşalmaya başladı.

Edindiğimiz bilgiye göre şehrimizde 400’e yakın kovidli hasta yatağı boşa çıktı.

Aman nazar değmesin!

Şehir Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dursun Topal, pandeminin ilk döneminde c-kovidli hastaların tedavisi için hizmetine sunulan 200 yataklı binanın tamamen normale döndüğünü belirterek, “Olası bir 2. dalgada boşalan bina her an kullanılmaya hazır bir şekilde bekletilecek.” dedi.

Her geçen gün normalleşmeye doğru gidildiğini de belirten Başhekim Yrd. Doç. Topal, “Şu an hastanemizde 50 civarında kovidli hasta tedavi görmekte. Ayrıca 200’ün üzerinde de şüpheli vaka bulunmakta. Kovid acil servislerine başvuran hasta sayısında da büyük oranda bir azalma söz konusu. Tedbirlere uyarsak bu sayılar daha da azalacaktır.” şeklinde konuştu.

Bu arada sadece Şehir Hastanesi’nde değil diğer kamu hastanelerinde de kovidli hasta sayılarının düşmesi üzerine de klinikler ve ek binalar normale dönmüş durumda.

Bildiğiniz üzere Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi de ana binasını kovidli hastalara ayırmıştı.

Ancak son günlerde söz konusu binada da kovidli hasta sayısının azalmasıyla kliniklerinin birkaçının boşaltıldığı öğrenildi.

Ayrıca Yüksek İhtisas Hastanesi’nin kovidli hastalara ayırdığı Osmangazi ve Nilüfer ek binalarında da normalleşmeye doğru gidildiği edinilen bilgiler arasında.

Öte yandan Çekirge Devlet Hastanesi’nde de 100’e yakın kovidli hastaya ayrılmış 2 kliniğin hasta olmayışı nedeniyle boşaltıldığı bildirildi.

Hastane yetkilileri, boşalan kovid klinik ve binalara normal hasta kabullerinin yapılmadığını, olası bir pik için bekletileceğini söylediler.”

Bursa

Bursa’da eşine kurşun yağdıran koca tutuklandı

Haber Giriş:

on

Bursa’nın Gemlik ilçesinde eşini sokakta silahla yaraladıktan sonra gözaltına alınan kişi tutuklandı.

Emniyet Müdürlüğünde ifadesi alınan İrfan G’nin (62), eşinin kendisinden ayrılmak istediğini, bu nedenle hem onu hem de kendisini öldürmek istediğini söylediği öğrenildi.
İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen İrfan G, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisi süren Tülin G’nin (55), zarar gören dalağı ve böbreği ameliyatla alındı. Kadının hayati tehlikeyi atlattığı ifade edildi.

İrfan G. dün Hisartepe Mahallesi’nde bir caddede eşi Tülin G’ye tabancayla ateş ettikten sonra kaçmıştı. Yaralı kadın hastaneye kaldırılmış, Gemlik Terminali yönüne gitmeye çalışan İrfan G. ise İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı.

Devam Et

Bursa

İYİ Partili Türkoğlu: “Ali Özkan hesap versin, 52 bin TL nerede?”

Haber Giriş:

on

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Karacabey İlçe Teşkilatı’na yaptığı ziyarette, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın halka hesap vermesini istedi.
 
Başkan Özkan’ın, son seçimlerde bireysel adaylık çalışmalarının reklam ve tanıtım faturalarını belediye bütçesinden karşıladığının Sayıştay raporuyla tespit edildiğini belirten Türkoğlu,
“Bu rakam tam 52.256 TL’dir. 2019 yerel seçimleri ile ilgili yapılan bu harcamalar, parti adına falan değil, doğrudan Ali Özkan’ın başkan adaylığının tanıtım ve propaganda amaçlı afişler, bilboardlar, gazete reklamları, medya görselleri için yapılmıştır.
Ali Özkan belediyenin parasıyla, yani milletin parasıyla siyaset yapacak öyle mi? Yok öyle yağma, bu bir nevi zimmettir. Dolayısıyla Ali Özkan bu haramın üstünde daha fazla oturamaz, oturmamalıdır da.
Karacabeylilerin parasının bireysel siyasi çalışmalara harcanmasının hesabını burada Karacabey kamuoyu önünde soruyoruz. Şimdi Sayıştay raporunun gereğinin yapılmasını bekliyoruz.
Gerekli adımların atılıp atılmamasının takipçisi olacak, gerekirse parti olarak hukuk yoluyla da hesap soracağız” dedi.

Devam Et

Bursa

Bursa’da liseli İskender’in öldüğü kazada yeni gelişme

Haber Giriş:

on

Bursa’nın Mudanya ilçesinde servis aracıyla çarptığı iki öğrenciden birinin ölümüne, diğerinin yaralanmasına neden olan sürücüye 6 yıl hapis cezası verildi.

6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Akkökoğlu (54), Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Kazada yaşamını yitiren öğrenci İskender Şimşek’in annesi Burcu Irmak ve yaralanan Arda Üzmez (16) ile taraf avukatları mahkeme salonunda hazır bulundu.

Irmak ve Üzmez’in avukatları, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Kararı açıklayan mahkeme heyeti, Akkökoğlu’nun 6 yıl hapis cezasına çarptırılmasına, denetimli serbestlikle tahliyesine karar verildiğini duyurdu.

Burcu Irmak ve Arda Üzmez ile yakınları, adliye çıkışında karara tepki gösterdi.

Mehmet Akkökoğlu yönetimindeki 16 S 1781 plakalı servis minibüsü, 30 Ekim 2019’da Bademli Mahallesi’ndeki yağ fabrikası önünde kaldırımda yürüyen öğrenciler İskender Şimşek (15) ve Arda Üzmez’e çarpmıştı. Kaza yeri yakınındaki özel kolejin 10. sınıfında öğrenim gören iki genç yaralanmıştı. Bursa Şehir Hastanesine kaldırılan yaralılardan Şimşek müdahaleye rağmen kurtarılamamış, sürücü ise tutuklanmıştı.

Devam Et

Trend