#

Giriş:

Son Güncelleme:

Chp

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan bayram mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Güzel ülkemizin huzura, birlikteliğe, berekete ve yardımlaşmaya ihtiyacı var. Bunu hep beraber gerçekleştireceğiz. Yoksula, yolda kalmışa hakkını verip israftan kaçınacağız.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamasında, “Bereketin, birlikteliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın günü olan mübarek Kurban Bayramı’nı tüm dünya olarak Kovid-19 pandemisi, Türkiye özelinde ise derin bir ekonomik ve siyasal buhran içerisinde karşılıyoruz.” değerlendirmesinde bulunan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Ama umutsuzluğa kapılmayacağız. Her sorunumuzu akılla, bilgiyle, birikimle, deneyimle çözeceğiz. Güzel ülkemizin huzura, birlikteliğe, berekete ve yardımlaşmaya ihtiyacı var. Bunu hep beraber gerçekleştireceğiz. Yoksula, yolda kalmışa hakkını verip israftan kaçınacağız. Hiç kimseyi kimliği, inancı ve yaşam tarzı dolayısıyla ötekileştirmeyeceğiz.”

“İnsan onurunu koruyarak yardım yapacağız”

Hedeflerinin “hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, her evde huzurun ve bereketin olduğu” güzel Türkiye’yi inşa etmek olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Komşumuz açken tok yatmayacak, yapacağımız yardımı da insan onurunu koruyarak yapacağız. Yani sağ elin verdiğini sol el görmeyecek.” ifadelerini kullandı.

Dünya Kovid-19 salgınıyla uğraşırken İslam dünyasında ayrıca acı, kan ve gözyaşı olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, bu acıların durmasının da en büyük dileği olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Bu duygularla, salgın hastalıkla mücadelenin ön safında yer alarak şehit düşen sağlık personelimize, terörle mücadelede şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Yurttaşlarımızın bu zor dönemde güzel bir bayram geçirmesi en büyük dileğimdir. Kurban Bayramı’nız kutlu olsun.”

Chp

CHP’den Muharrem İnce açıklaması

Haber Giriş:

on

CHP Parti Meclisi üyesi Müslim Sarı, Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılarak parti kuracağı iddialarına ilişkin, “Muharrem Bey henüz resmi bir açıklama yapmadı. Biz de izliyoruz, takip ediyoruz, bir değerlendirme yapmak için erken.” dedi.

Sarı, genel merkezde düzenlenen Parti Meclisi toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılarak parti kuracağı iddialarının sorulması üzerine Sarı, “Muharrem Bey henüz resmi bir açıklama yapmadı. Biz de izliyoruz, takip ediyoruz, bir değerlendirme yapmak için erken. Biraz izleyelim.” ifadelerini kullandı.

İnce’nin “Yüzde 31 ile bıraktım, 51’e tırmandırmaya çalışıyorum.” sözlerinin anımsatıldığı Sarı, “Muharrem İnce geçmiş dönemde cumhurbaşkanı adayıydı yine cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor. Aslında Türkiye’de 2023 yarışı başladı. Son dönemlerde bu ittifaklara yönelik söylemler ve hamleleri de böyle okuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

 İYİ Parti’ye yapılan davet

İYİ Parti’ye yapılan davetin de sorulduğu Sarı, “Bunlar Millet İttifakı’nın uyumunu bozmak üzere yapılmış hamleler. Önümüzdeki dönem bu konuda hem Millet İttifakı’nın içinde hem Cumhur İttifakı’nın içinde yeni gelişmeler de olacaktır.” diye konuştu.

Sarı, “İnce’nin yeni parti kurması CHP’yi böler mi, zarar verir mi?” şeklindeki soruya da “Ben bunu bölme olarak değerlendirmiyorum. Netice de siyasal partilerin içerisinde kendilerine varlık bulmuş, orada kendilerini ifade edebilen, ifade edemeyen arkadaşlar farklı arayışlar içerisinde olabilirler.” yanıtını verdi.

Ekonomideki gidişatın soruması üzerine Sarı, “Ekonomide dibe doğru yolculuk başlamıştır. Önümüzdeki yılın bu yıldan daha kötü olacağını, bunun da erken seçimle sonuçlanacağını düşünüyorum.” dedi.

Devam Et

Bursa

CHP Bursa’da ‘Yasak Aşk’ iddiası sonrası krizi büyüyor

Haber Giriş:

on

Bursa’da CHP Osmangazi İlçe delegesi Zafer Güler’in CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular ile ilgili iddialarına Akyolcular’dan açıklama geldi. Güler’in iddiasına göre, evliliklerini temelden sarsan olay, eşi S.G. ile CHP Osmangazi İlçe Başkanı arasında yaşanan gayrimeşru ilişkiydi.

CHP Osmangazi İlçe Delegesi Zafer Güler, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, eşiyle CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular arasında bir yasak aşk yaşandığı iddiasını gündeme taşıdı.

İlçe Başkanı Akyolcular da yine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, konuyla ilgili adli süreç başlattığını açıkladı.

Karşılıklı açıklamaların kamuoyuna yansımasından sonra yeni bir açıklama yapan CHP Osmangazi İlçe Başkanı Akyolcular, Zafer Güler’in kendisine yönelik suçlamalarını hezeyan olarak niteledi.

“EŞİYLE TELEFONDA YA DA YÜZ YÜZE BİR KERE BİLE GÖRÜŞMÜŞLÜĞÜM YOK”

Akyolcular, sosyal medyada yaygınlaştırılmaya çalışılan, kendi adı üzerinden de CHP’yi hedef alan karalama kampanyasıyla ilgili yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Zafer Güler isimli vatandaşın sosyal medyadaki ithamları, hiçbir bilgi ya da belgeye dayalı olmayan hezeyanlardan ibarettir. Adı geçen şahsın eşiyle, telefonda ya da yüz yüze bir kez bile görüşmüşlüğüm yok. Tanımam, bilmem. Kendisi iş görüşmesi için bana gönderdiğini söylüyor ama böyle bir görüşme gerçekleşmiş değil. Dolayısıyla adı geçen kadının ne nerede çalıştığını bilirim, ne de evini-kocasını terk edip gittiğinden haberdarım. Hiçbir ilgim ve bilgimin olmadığı bir konu. Açıklamalardan anladığımız o ki, aile dağılmış, kadın evini terk edip gitmiş. Geride kalan şahsın hezeyanlarının hedefi de konuyla hiç ilgimiz olmadığı halde biz olmuşuz. Konu bundan ibarettir.”

“EVİ TERK ETTİ”

CHP Osmangazi Delegesi Zafer Güler ise evi terk ettiğini söylediği eşinin Akyolcular ile görüştüğü iddiasında ısrar ediyor.

İş görüşmesinin kendi yanında da yapıldığını belirten Güler, “Benim yanımda iş görüşmesi oldu. Benim yanımda konuştu. Bir iki tane iş söyledi. Tezgahtarlık işini ben kabul etmedim. Ondan sonra, telefonu geldi bunun. Telefonu geldikten sonra ne iş olduğunu anlamadım. Elinden alamadım zaten eşimin telefonunu, öğrenmek için ne işi olduğunu, telefonu vermedi. Ertesi günü evi terk etti gitti.” diye konuştu.

“EŞİNİN NEREDE OLDUĞUNDAN HABERİ YOK”

Eşinin şu an nerede olduğunu bilmediğini söyleyen Güler, Akyolcular’ın konuyu yargıya taşıcağı açıklamasına da “Ben de onun hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Bu olaya sonuna kadar da müdahale edeceğim. O dava açtığında ben de avukatımı göndereceğim. Ve nasıl bir durumda olduğunu ispat ettireceğim” dedi.

Bu arada, konuyla ilgili yasal girişimlerde bulunduğunu belirten Akyolcular’ın, iddiaların basında yer almasından duyduğu rahatsızlık da açıklamasına yansıdı. Akyolcular, iddiaların haberleştirilmesini, kendisini ve partisini yıpratma amaçlı olduğunu savundu.

Devam Et

Chp

CHP’li Özel: “Türkiye küme düşen 4. ülke oldu”

Haber Giriş:

on

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşan sosyal medya düzenlemesine ilişkin, “Türkiye’yi böyle bir noktaya getirenlerin ülkeye yaptığı temel kötülük, Türkiye’yi bu alanda küme düşen 4. ülke yapmak oldu.” dedi.

Partisinin Manisa İl Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma etkinliğine katılan Özel, kamuoyunda sosyal medya düzenlemesi olarak bilinen İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’a ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Rusya’nın da geçmişte Türkiye’ye benzer şekilde sosyal medyaya yönelik bir düzenleme hazırlığı içinde olduğunu ancak bazı riskleri görüp bundan geri adım attığını söyleyen Özel, hükümetin, sosyal medyada verilerin depolanmasıyla ilgili konuları vatandaşları adına daha güvenli konuma getirmek yerine tüm sosyal mecraları kapatmayı ya da kısıtlamayı tercih ettiğini öne sürdü.

Özel, şunları kaydetti:

“Düzenlemeyi doğru bulmuyoruz. Türkiye’yi böyle bir noktaya getirenlerin ülkeye yaptığı temel kötülük, Türkiye’yi bu alanda küme düşen 4. ülke yapmak oldu. Yani Kuzey Kore, İran ve Çin… Bu ülkelerde bu sosyal ağ sağlayıcılar yok. Benzer kanunlardan sonra çekilip gittiler. Bu alanda küme düşen 4. ülkeyi merak ediyorduk, 4. takım Türkiye oldu. Biz Türkiye’ye bu kötülüğü yapanları, Z kuşağına şikayet ediyoruz.”

Devam Et

Trend