#

Giriş:

Son Güncelleme:

Gündem

Edirne'den kısa kısa

EDİRNE (AA) – Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, temizlik işleri personelini ziyaret etti.

Temizlik işleri çalışanları bir araya gelen Helvacıoğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İşçilere çalışmalarında başarılar dileyen Helvacıoğlu, "Her sabah tertemiz bir Keşan’ı bizlerle buluşturan Temizlik İşlerimiz personelimiz ile yeni güne başladık. Tüm personelimiz ile haftanın yedi günü daha temiz bir Keşan için çalışıyoruz." dedi.

– Üniversite öğrencileri özel güvenlik programı stajını belediyede yapabilecek

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu ve Keşan Belediyesi arasında özel güvenlik programı stajı protokolü imzalandı.

Belediyeden yapılan açıklamada, Keşan Belediyesi'nin mezun olduktan sonra da üniversite öğrencilerinin yayında olduğu belirtildi.

Protokol törenine Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kök, Keşan Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Nasıf Koyuncu ve sekreter Sabri İşkan ve yetkililerin katıldığı belirtildi.

– Keşan Belediyesi'nden Beykoz Belediyesi'ne ziyaret

Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Uslu ve Yakup Balcı, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Engin Köklü'yü ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıkalamada, belediyelerin güç birliği yaparak iyi çalışmalar ortaya koyduğu belirtildi.

Vatandaşların refahını artırmak için çalışıldığı aktarılan açıklamada, "İki belediye arasında uygulanacak işbirlikleri konusunda fikir alış verişinde bulunduk. Belediyeler arası yapılacak çalışmalarla şehirlerimize katma değer oluşturacağız." ifadeleri kullanıldı.

Gündem

Meydan savaşını aratmayan mahalle kavgası

Haber Giriş:

on

İstanbul Esenler’de çıkan kavgada ortalık savaş alanına döndü.

Esenler’de mahalle sakinleri arasında çıkan bir kavgada ortalık birden savaş alanına döndü. Tarafların sopa, bıçak, taş ve daha birçok malzeme kullanıldığı kavgayı ayırmak için onlarca polis olay yerine sevk edildi.

8 Ağustos Cumartesi günü Tuna Mahallesi’nde meydana gelen olayda mahalle sakinleri arasında çıkan tartışma bir anda kavgaya dönüştü.

Mahalledeki bazı evlerin çatılarından kiremit yağdı. Vatandaşların meydan savaşını aratmayan kavgası cep telefonları kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Polis ekiplerinin onlarca polis otosu eşliğinde mahalleye girmesi kavganın büyüklüğünü gözler önüne serdi.

Devam Et

Gündem

2 günde 6 terörist öldürüldü

Haber Giriş:

on

İçişleri Bakanlığı, Bitlis kırsalında gerçekleştirilen hava destekli operasyonda, 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “İç güvenlik operasyonları kapsamında; Bitlis kırsalında, İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Jandarma Komando birliklerince gerçekleştirilen hava destekli  operasyonda, 3 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Böylelikle Hakkari’de 3, Bitlis’te 3 olmak üzere son iki günde 6 terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir” denildi.

Devam Et

Gündem

İzmir’de 90 dakika ücretsiz aktarma kaldırılıyor

Haber Giriş:

on

İzmir’de toplu taşıma araçlarında 90 dakika boyunca ücretsiz aktarma uygulamasında değişikliğe gidilmesi gündeme geldi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündeme gelen ve Plan, Bütçe ve Tüketici Komisyonu’na gönderilen önergenin kabul edilmesi durumunda Eylül ayında bu uygulama sonlandırılacak ve ilk iki aktarmadan 50’şer kuruş alınacak. İlk biniş ücreti ise 3,56’dan 3,46’ya düşürülecek.

Planın duyulmasıyla birlikte, 2008’den bu yana uygulanan ücretsiz aktarmanın sonlanmaması için Twitter’da kampanya başlatıldı.

#90DakikamaDokunma etiketi Twitter Türkiye Gündemi’nde ilk sıraya yükseldi.

Devam Et

Trend