#

Giriş:

Son Güncelleme:

Genel

Game of Thrones yıldızının ikinci çocuğu dünyaya geldi

Game of Thrones’un ‘Dağ’ı baba ikinci kez oldu. Dizide Dağ (Mountain) adlı karaktere hayat vermesiyle ünlenen 31 yaşındaki İzlandalı oyuncu Hafthor Julius Björnsson, eşi Kelsey Henson ile ilk bebeklerine kavuştu. Çiftin bir oğlu oldu.

Çift, doğum haberini Instagram paylaşımıyla duyurdu.

Suda doğum yapan Henson, paylaşımında, “Güzel oğlumuz 26 Eylül 2020, saat 11.19’da kısa ve yoğun geçen altı saatin ardından dünyamıza geldi. 3530 gram ağırlığında ve 52 cm boyunda. Doğum, hayatım boyunca yaptığım en güçlü, yaşamı değiştiren, güçlendiren şeydi. Hepimiz iyiyiz ve eve üç kişi olarak yerleşiyoruz!” ifadesine yer verdi.
Björnsson ise “Son derece zor bir 2 saat 19 dakikalık doğumun ardından, sağlıklı, güçlü, güzel oğlumuz 3530 gram ağırlığında, 52 cm boyunda geldi. İşin en güzel sonucu, kızıma onu yeni küçük erkek kardeşiyle tanıştırmak için en güzel telefon görüşmesi yapmaktı” mesajını yazdı.

Ünlü oyuncunun eski kız arkadaşı Thelma Björk Steimann’dan Theresa Líf adında bir de kızı bulunuyor.

Björnsson, eşinin hamile olduğu haberini nisan ayında duyurmuş, daha sonra bir erkek bebek beklediklerini açıklamıştı.

Öte yandan 2018’de dünyanın en güçlü adamı seçilen Björnsson, test sonucunun pozitif çıkması halinde bebeğinin doğumunu kaçırabileceğini söylemişti. Ancak suda doğum esnasında ve sonrasında eşi ve bebeğiyle fotoğraf çekilen oyuncunun corona virüs testinin negatif çıktığı anlaşıldı.

Haberin Devamı

Genel

Kariye Camisi’nin açılışı ertelendi

Haber Giriş:

on

Diyanet İşleri Başkanlığı, Kariye Camisi’nin açılışının ertelendiğini duyurdu.

Başkanlıktan yapılan açıklamada, İstanbul’un Fatih ilçesindeki caminin ibadete açılmasıyla ilgili hazırlıkların devam etmesi nedeniyle açılışın ertelendiği belirtildi.

Devam Et

Genel

Kefensüzen Camisi yeniden ibadete açıldı

Haber Giriş:

on

Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde restorasyonu tamamlanan tarihi Kefensüzen Camisi, Mevlit Kandili’nde yeniden ibadete açıldı.

Osmangazi ilçesi Tayakadın Mahallesi’nde 1450’li yıllardan kalma Kefensüzen Camisi’nin restorasyon çalışmaları tamamlandı.

Mevlit Kandili’nde düzenlenen açılışta konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaklaşık 600 yıl önce Hoca Mehmed tarafından yaptırılan camiyi yeniden ayağa kaldırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Restorasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Aktaş, “Toplum olarak inancımızın sembolü Peygamber Efendimizi çok seviyoruz. Biz onu cemiyetlerimizde, kandillerde mevlitlerle yad ediyoruz. İnanıyorum camimiz bölgeye değer katacak. Toplanılan, istişare edilen, dostların komşuların hasret giderdiği bir yer olacak.” dedi.

Yatsı namazının kılınmasının ardından Mevlid-i Şerif okundu, dua edildi.

Cami çıkışında vatandaşlara süt ve helva ikramında bulunuldu.

Kefensüzen Camisi

Tayakadın Mahallesi Süzenler Caddesi’nde bulunan cami, Fatih Sultan Mehmed döneminde “Kefen Süzen” adı ile anılan Hoca Mehmed tarafından yaptırıldı.

İç ölçüsünün eni 7,50 ve boyu 8,10 metre olan tek kubbeli caminin bütün duvarları moloz taşıyla örüldü.

Son cemaat yerinin üstü ise ahşap sundurmalı ve kiremit kaplı olan caminin sekizgen ve sağır bir kasnak üzerine oturtulan kubbesi kiremitle kapatıldı.

Caminin restorasyonuna, yaklaşık 3 yıl önce Bursa Büyükşehir Belediyesinin girişimleriyle başlandı.

Devam Et

Bursaspor

Akhisarspor:2 Bursaspor:1

Haber Giriş:

on

Hakemler: Abdullah Buğra Taşkınsoy, Serdar Diyadin, Cem Özbay, Ferhan Kestanlıoğlu

Stadyum: Spor Toto Akhisar

Akhisarspor: Milan Lukac, Avdija Vrsajevic, Alperen Babacan, Rajko Rotman, Musa Nizam, Irfan Hadzic (Bertuğ Bayar 90’), Onurcan Güler (Çekdar Orhan 62’), Hasan Ali Adıgüzel (Ali Kaan Güneren 62’), Göksu Mutlu, Theodor Elmar Bjarnason (Bora Yılmaz 84’), Taha Yalçıner (Gökmen Aydoğdu 90’)

Yedekler: Halil Yeral, Bora Yılmaz, Ali Kaan Güneren, Çekdar Orhan, Bertuğ Bayar, Gökmen Aydoğdu, Yavuz Serkan Özbakan, Mert Efe Çölbeyi, Halil İbrahim Karavuş, Doğukan Nelik

Teknik Direktör: Cem Kavçak

Bursaspor: Deniz Aydın, İsmail Çokçalış, Emirhan Aydoğan, Ramazan Keskin (Kerem Şen 70’), Burak Kapacak, Özer Hurmacı (Tuğbey Akgün 66’), Aykut Akgün, Ali Akman, Furkan Emre Ünver (Eren Güler 86’), Burak Altıparmak, Batuhan Kör (Recep Aydın 46’)

Yedekler: Canberk Yurdakul, Onur Atasayar, Cüneyt Köz, Ozan İsmail Koç, Çağatay Yılmaz, Recep Aydın, Kerem Kök, Kerem Şen, Eren Güler, Tuğbey Akgün

Teknik Direktör: Mustafa Er

Goller: Hasan Ali Adıgüzel 7’, Çekdar Orhan 79’) (Akhisarspor) – Ali Akman 21’ (Bursaspor)

Sarı Kartlar: Hasan Ali Adıgüzel, Irfan Hadzic, Musa Nizam, Avdija Vrsajevic (Akhisarspor) – Özer Hurmacı, Ali Akman, Kerem Şen (Bursaspor)

Devam Et

Trend