#

Giriş:

Son Güncelleme:

Yıldırım

Yıldırım Belediyesi 19 Mayıs ruhunu sokaklara taşıyacak

Yıldırım Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı birbirinden renkli etkinliklerle kutlayacak.

Yıldırım’daki 19 Mayıs etkinlikleri, Yıldırım Belediyesi ve Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) işbirliği ile hazırlanan programla başlayacak. Bursa Teknik Üniversitesi Mimar Sinan Kampüsü’nde, saat 09.00’da etkinlik kapsamında; halatla iniş ve drone gösterileri gerçekleştirilecek. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’in de katılacağı programın sonunda ise bir gurup üniversite öğrencisi, doğa yürüyüşü yapmaları için Orhaneli Sadağı Kanyonu’na uğurlanacak. Bursa Teknik Üniversite’sindeki programın ardından ise 19 Mayıs coşkusu tüm Yıldırım’ı saracak. Kutlamalar için hazırlanan klasik araba konvoyu ve bando takımı Yıldırım’ı mahalle mahalle gezerek, 19 Mayıs ruhunu ve coşkusunu sokaklara taşıyacak.

BAŞKAN YILMAZ: “19 MAYIS RUHU BÜYÜK TÜRKİYE’NİN TEMİNATIDIR”

19 Mayıs 1919’un, Türk Milleti’nin bağımsızlık ruhunu temsil ettiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Aziz milletimiz, bundan 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, hürriyet mücadelesini başlatmıştı. Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşi kısa sürede tüm yurdu sarmış, milli mücadele ruhu ile birlik olan şanlı ecdadımız kanı ve canı pahasına düşmanı vatan toprağından söküp atmıştır. 19 Mayıs ruhu; teslim olmayan, esareti kabullenmeyen, pes etmeyen, umutsuzluğa kapılmayan, imkânsızlıklar içinde yalın ayak mücadele ederek, vatanın namusunu çiğnetmeyen ecdadımızın bizlere emanetidir. Her vatan evladının içinde yanan bu ruh; 2023’ün, 2071’in ve tam bağımsız büyük Türkiye’nin teminatıdır. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; vatan topraklarını kanıyla sulayan, milletimizin birliği devletimizin bölünmez bütünlüğü için canını veren aziz şehitlerimize rahmet diliyor, hepsini minnetle anıyorum. Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Yıldırım

Bursa Yıldırım’da girişimci adaylarına mantarcılık kursu

Haber Giriş:

on

Bursa Yıldırım belediyesi sosyal inovasyon ve girişimcilik merkezi’nde, kendi işini kurmak isteyen girişimciler için mantarcılık kursu başladı. Başkan Oktay Yılmaz: “kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına yönelik eğitimlerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Bursa-Yıldırım Belediyesi Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi Mesleki Eğitim Çalışmaları kapsamında kursiyerlere ‘Mantarcılık Kursu’ veriliyor.

Yıldırım Belediyesi, ilçe sakinlerini iş sahibi yapacak projelerine bir yenisini daha ekledi. Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi’nde, kendi işini kurmak isteyen girişimciler için mantarcılık kursu açıldı. İlk derste kursiyerlere mantar kompostu ve 500 gram misel dağıtımı yapıldı. Yıldırımlı vatandaşlardan yoğun ilgi gören kurs 88 saat sürecek. 10 aylık eğitimin sonunda katılımcılara ‘Halk Eğitim Müdürlüğü’nden onaylı sertifika verilecek. Eğitimi başarı ile tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan kursiyerler kendi iş yerlerini açabilme imkânı bulacak.

“Mesleki eğitimlerimizi sürdüreceğiz”

Yıldırımlı vatandaşları istihdama kazandırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım Belediyesi olarak vatandaşlarımızı iş hayatına sağlam şekilde hazırlayacak adımlar atıyoruz. Onlara İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi’nde ücretsiz teknik eğitimler sunuyoruz. Bugüne kadar kurslarımızdan faydalanan birçok kişiyi işe yerleştirdik. Yine kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına yönelik eğitimlerimizi de sürdüreceğiz. Mantarcılık Kursu’na katılan kursiyerlerimize hem eğitim hayatlarında hem de iş hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Devam Et

Bursa

Bursa’da yangın mahalleliyi sokağa döktü

Haber Giriş:

on

Bursa’da dün akşam lodosun etkisi ile çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

Dün akşam Bursa’da etkili olan lodos Yıldırım ilçesi Vakıf Mahallesi’nde bir evin bahçe kısmında başlayan yangının büyümesine neden oldu.

Yangını gören mahalle sakinlerin de paniği cep telefonu kamerasına yansıdı.

Olay yerine gelen Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına aldı.

Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Devam Et

Bursa

Bursa’da zincirle direğe bağlı çöp kovasını çaldı

Haber Giriş:

on

Bursa’da şüpheli bir şahıs, sokakta elektrik direğine zincirle bağlı olan çöp kovasını çaldı. Bursa Yıldırım’da meydana gelen olayda hırsızlık şüphelisi şahıs geldiği sokakta çöp kovasının zincirle bağlı olduğunu fark etti. Bir süre sonra uğraştıktan sonra çöp kovasının zincirini koparttı. Daha sonra ise zincirinden ayırdığı çöp kovasını çalarak gözden kayboldu. Hırsızlık anları ise sokakta bulunan bir güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Bursa’da son zamanlarda çeşitli yerlerden çöp kovası ve rögar kapağı hırsızlıkları sık sık gündeme geliyor.

Devam Et

Trend